Знизив ставку оренди вчетверо: у Запорізькому районі голову громади підозрюють у зловживанні владою

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Голові громади вручають повідомлення про підозру. Запорізька обласна прокуратура

Голову однієї з територіальних громад Запорізького району підозрюють у зловживанні службовим становищем. За даними слідства, він передав в оренду комунальні землі за ставкою, заниженою вчетверо, через що місцевий бюджет недоотримав понад 3,3 млн грн. Чоловіку загрожує до шести років ув’язнення.

Про це сьогодні, 23 червня, повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі та Нацполіції області.

Правоохоронці встановили, що в жовтні 2023 року підозрюваний, без відповідного рішення сесії сільської ради, уклав договір оренди, встановивши ставку 3% від нормативної грошової оцінки замість затверджених 12%. Це призвело до втрати майже 980 000 грн.

Голові громади повідомляють про підозру. Telegram/Нацполіція Запорізької області

Крім того, у жовтні 2024 року за аналогічною схемою він уклав ще один договір. Громада недоотримала ще понад 2 382 000 грн:

"Загалом унаслідок таких дій територіальна громада недоотримала понад 3 362 000 гривень орендної плати за користування землею комунальної власності", – йдеться в повідомленні.

Голові громади повідомляють про підозру. Запорізька обласна прокуратура

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує до шести років ув’язнення.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави.

Також до суду скеровано клопотання про відсторонення підозрюваного від обійманої посади. Досудове розслідування триває.

Читати ще

Читати ще

Майже 2,3 млн грн на фіктивні медпослуги: у Запоріжжі 16 лікарів підозрюють у розкраданні коштів НСЗУ

Новости Запорожья