
Воїни 225-го полку, які воювали на Запорізькому напрямку, стали героями документальної стрічки
Одразу двоє захисників Запорізького напрямку — Олег Ширяєв та Іван Козін з 225-го окремого штурмового полку Сухопутних військ ЗСУ — стали героями нового українського документального фільму «12. Земля Героїв».
Стрічка розповідає дванадцять реальних історій військовослужбовців Сухопутних військ Збройних сил України, які були удостоєні найвищої державної нагороди — звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка». У центрі фільму — люди, які пройшли найважчі бої та щодня продовжують тримати оборону країни.

Олег Ширяєв, полковник, 225 ОШП
Полковник Олег Ширяєв та старший лейтенант Іван Козін, військові 225-го ОШП, які брали участь у боях на різних ділянках фронту, зокрема на Запорізькому напрямку. Обидва мають високі державні нагороди за мужність, стійкість і ефективне командування під час бойових дій.

Іван Козін, старший лейтенант, 225 ОШП
Фільм «12. Земля Героїв» є частиною масштабного документального циклу, що показує українських захисників як тих, хто символічно тримає три стихії — землю, море та небо. Це історії про людей, які ухвалюють рішення під обстрілами, рятують побратимів і ведуть підрозділи в найскладніших умовах.
Проєкт створено кінокомпанією «Калина Фільм» у співпраці із Сухопутними військами ЗСУ за підтримки Міністерства культури України. Автори наголошують, що головна мета стрічки — зберегти живу пам’ять про війну та показати справжні історії українських військових без прикрас.
Кампанія фільму стартувала у травні 2026 року, а прем’єра запланована на вересень 2026-го.
Раніше ми розповідали історію запоріжця, який пішов на фронт після окупації рідних.
