«Знаю, що можу приносити користь країні» — боєць запорізької бригади повернувся на фронт після втрати ноги та реабілітації (фото)

"Знаю, що можу приносити користь країні" - боєць запорізької бригади повернувся на фронт після втрати ноги та реабілітації (фото)

Захисник отримав тяжке поранення під час контрнаступу 2023 року

Військовослужбовець 110 бригади ТрО на позивний «Лакі» після втрати ноги повернувся на фронт. Історію героя розповіли на сторінці Запорізької окремої бригади територіальної оборони.

Поранення захисник отримав під час літнього контрнаступу в липні 2023 року в районі села Приютне. В той день «Лакі» з побратимами отримав наказ закріпитися в одній з посадок.     

«Ми наступали, а не сиділи у підготовленій лінії оборони. Недалеко був наш ротний «Кінолог», бойовий медик та «Панда» — в/с суміжників. У полі зору ще була СП суміжників. Кути обстрілу у нас не перетиналися. 

Чую гучний голос ротного: «У нас хтось є ще попереду?» Я відповів, що немає. «Всім до бою, у нас контакт!» — вигукнув він. Я визирнув і побачив, що на відстані біля 50 метрів в повний зріст на нас йдуть ворожі солдати. Здається, вони не розуміли, що ми є на цих позиціях», — згадує «Лакі».

Читайте також: Захисник з Енергодара в бою врятував життя побратима (фото)

Після невдалих спроб стрілецького бою, росіяни почали обстрілювати наших захисників всім озброєнням, що мали.

«До вибуху пострілу я не чув, мабуть, це був постріл від танку. Справа від мене, ближче до краю, побратим загинув. Я був вдавлений в землю та присипаний землею з брустверу.  Зліва наш суміжник, «Панда», отримав важке поранення та просив турнікет.

Я побачив, що моя нога виглядає неприродньо, розгріб землю, в нозі був величезний отвір та кістка була перебита, наклав собі турнікет. Зробив це швидко, бо регулярно тренувався це робити, як був вільний час. Потім допоміг «Панді», — розповідає боєць.

Через деякий час поранених евакуювали. «Лакі» ампутували ногу нижче коліна. Дев’ять місяців тривало лікування та реабілітація.

Читайте також: Батальйон сформувався в дорозі — працівник Запорізької АЕС пішов на фронт добровольцем у перший день повномасштабної війни

«Коли я повернувся, зі мною працював заступник з морально-психологічного забезпечення батальйону. Він запропонував мені перейти на посаду психолога, коли почув, що я маю цивільну психологічну освіту», — розповів «Лакі».

Боєць каже: жити з протезом непросто, тим паче на фронті, проте він свідомо повернувся на війну.

«Чи просто жити з протезом? Ніби шапку надягнув та пішов? Та ні, необхідно витримувати розклад по часу. Кожні шість годин потрібно робити перерву, аби шкіра під протезом дихала. Якщо цього не робити, буде висипання, нагноєння. Нога має відпочивати.

Я свідомо повернувся на службу, бо знаю, що я можу бути потрібним та приносити користь країні», — каже захисник.

Раніше ми розповідали про іншого військового з позивним «Купол». Він теж втратив ногу на Запорізькому напрямку, проте після реабілітації повернувся на фронт і став командиром підрозділу БПЛА.

Джерело

Новости Запорожья