Збитки, випалені території та здоров’я людей — як часті пожежі впливають на стан повітря у Запоріжжі

Збитки, випалені території та здоров'я людей - як часті пожежі впливають на стан повітря у Запоріжжі

Цього року пожеж у Запоріжжі на 61% більше у порівнянні з попереднім

Пожежі в екосистемах Запоріжжя відбуваються щодня, іноді по кілька разів за добу. Постійний вогонь, дим та знищення природних ділянок не може не відзначитися на екології міста та самопочутті містян. Про те, як пожежі впливають на наше повітря — у публікації. 

Читайте також: Хмара у вигляді ядерного гриба – у Запоріжжі спостерігали цікаве явище (фото)

Кількість пожеж зросла

У порівнянні з 2023 роком кількість пожеж у Запоріжжі збільшилась на 61 відсоток! У цьому році пожежі забрали життя у 11 людей. Завдали матеріальних збитків на понад 111 мільйонів гривень.

Основні причини пожеж в приватному секторі Запоріжжя — порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та користуванні електроустановками, необережність під час куріння та інше.

З січня по червень 2024 року  у Запоріжжі сталось 416 пожеж на відкритих територіях. За аналогічний період 2023 року таких пожеж було 163.

Одним з осередків пожеж у Запоріжжя став острів Хортиця. З початку року тут сталось 26 пожеж, які охопили понад 15 гектарів. Це набагато більше, ніж минулого року, коли сталося два загоряння на площі близько 1 га. У порівнянні з минулим роком пожеж на Хортиці стало більше у 13 разів.

Рятувальники, занепокоєні такою ситуацією, організували додатковий пожежно-рятувальний пост на острові Хортиця. Там чергує особовий склад на спецтехніці.

Дихати неможливо

Під час пожеж у природних зонах поблизу Запоріжжя і в самому обласному центрі, у місті відчувається неприємний запах гарі. Це погіршує самопочуття людей, особливо тих, хто чутливий до таких явищ.

Останнім часом містяни у соцмережах та приватних розмовах скаржаться на те, що їм «нічим дихати». А окрім пожеж, яких менше не стає, у серпні в Запоріжжі, як і кожного року, почнуться так звані несприятливі метеорологічні умови.

Вони зазвичай тривають до середини-кінця вересня, зазначила у коментарі zprz.city запорізька екологиня, голови громадської організації «Екосенс» Тетяна Жавжарова.

«Кожного року в серпні у нас настають несприятливі метеорологічні умови. Активно починає цвісти амброзія, високі температури. В цей період найбільш несприятливі умови для життя, особливо для людей і з алергіями, з хворобами серця та дихальної системи, все це загострюється», — зазначила Тетяна Жавжарова.

Дані про настання несприятливих метеорологічних умов можна побачити у більшості прогнозів погоди, що публікують в інтернеті. Інколи там подають і деякі рекомендації чи застереження. Тому людям, особливо тим, хто має якісь хронічні захворювання, треба дивитися на ці показники та планувати своє життя згідно з ними.

«Варто більше перебувати в приміщенні із кондиціонером, із зачиненими вікнами, особливо, якщо ви належите до вразливих категорій людей. По можливості користуватися очищувачем повітря, або іонізатором. Також є різні зволожувачі, які роблять приміщення комфортними. Та й просте регулярне вологе прибирання вже полегшить самопочуття«, — каже Тетяна Жавжарова.

Звичайно, повністю виключити вплив негативних факторів можна лише виїхавши з міста. Але на жаль, зараз, в умовах війни, це не завжди можливо. Тож під час несприятливих метеорологічних умов краще не відкривати вікна та не виходити на прогулянки чи пробіжки.

Раніше ми повідомляли якою буде погода в серпні у Запоріжжі за прогнозами синоптиків.

Джерело

Новости Запорожья