За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Військовослужбовець на позивний «Денді» під час тренування на полігоні. Фото: Суспільне Запоріжжя
Під час одного зі штурмів позицій російських військ на Донецькому напрямку разом із побратимами “Денді” взяв у полон вагнерівця. Той ховався серед тіл, вдавав що мертвий. Пізніше, як вже сутеніло, каже український військовослужбовець, вагнерівець встав і не одразу зрозумів, що їхні позиції взяли штурмом. Нині цю історію згадує із посмішкою, втім, каже, тоді було не так весело.
"В нас були російськомовні військовослужбовці. Він там щось з ними говорив. Потім почав копати, допомагати. “Пацани, дайте лопату”, ми йому дали лопату. Щось риє, риє. Потім: “Пацани, что ето ви по-украінскі?”. Ми: “А ти звідки?” – “Вагнер” – “А, ну добре, на коліна”. Отак ми взяли полоненого тоді. Відчуття такі, що: “Як же ж ми його так пропустили?”
Військовослужбовець на позивний «Денді». Фото: Суспільне Запоріжжя
На Запорізькому напрямку “Денді” з весни 2023 року, каже, тут військові РФ більш підготовлені, ніж на Донецькому, і відрізняються тактикою.
"Ми їх там розбили, потім нова хвиля, ми знову їх розбили, потім знову нова хвиля. Отакі, грубо кажучи, в них там були методи. А тут на Запорізькому напрямку вже ми наступали. Противник займав висоти, поставив протитанкові розрахунки, підготував свою піхоту і … Запорізький напрямок набагато важчий, ніж Донецький".
Під час оборони позицій на Запорізькому напрямку потрапляли в оточення російської піхоти. "Денді" розповідає, тоді близько чотирьох годин била артилерія армії РФ, після чого противник підібрався майже впритул.
Військовослужбовець на позивний «Денді» відточує свої навички на полігоні. Фото: Суспільне Запоріжжя"Залітає БМП, обліплена дисантом російським. Вона наче підірвалась чи підбила її арта тоді. Вони пішли нас штурмувати чітко, як пише книжка. Класно в них все виходило, але ми відбили тоді штрум. Знищили піхоту, нас прикрила артилерія, відрізала їхні резерви".
Проте пізніше з’ясувалося позаду українських військових були окупанти. Висадився російський десант і з БМП, яка об’їхала їх. Штурм для росіян завершився невдачею:
"Але нам пощастило, що там теж були наші хлопці, підтримка. Вони там також знищили піхоту. Відбивали цей штурм ми втрьох. Але ми були в оборони, а вони в наступі. Вони йдуть в повний зріст, ми собі з окопчиків їх відстрілювали просто, як в тирі, та і все".
Шеврони військовослужбовеця на позивний «Денді». Фото: Суспільне Запоріжжя
Військовослужбовець розповідає, за день до цього окупанти намагались дістати їх з бліндажа за допомогою колонки, яку підвісили на дрон.
"Ми собі почули звуки стрілкотні і звуки рікошетів пуль. Таке буває, коли стріляють по тобі, там характерний такий звук, що кулі свистять. Ми раз, наче противників немає, на рацію: “Що дрон бачить?” – “Дрон нічого не бачить, нікого немає”. Мій товариш вийшов, побачив того дрона. З іншої сторони виліз, акуратно зняв колонку. Нам пощастило, ми не повелися"
За словами "Денді", такі випадки на передовій не рідкість:
"Але буває таке, що це все не так добре закінчується. Один дрон висить з колонкою, другий дрон висить з ВОГами, або з гранатами, або з газами. Пересиділи, знищили той коптер та й нормально".
Головне завдання піхоти – утримувати свої позиції та звільняти окуповані території – каже військовослужбовець. Аби досягти успіху на полі бою, піхотинець має вміти добре маскуватися, адже якщо ти добре замаскований тебе не побачить дрон і як наслідок – по тобі не вистрелить артилерія – каже військовослужбовець.
Фото: Суспільне Запоріжжя Піхота завжди має розуміти, чого вона тут стоїть, заради кого вона тут стоїть і хто стоїть за нею. Це немало важливо, має бути потужний тил. Військовослужбовець на позивний «Денді»
З травня минулого року “Денді” навчає новобранців. Зокрема, викладає тактичну та бойову підготовку.
"Є багато нових людей, ми їх намагаємось навчити, передати їм свій досвід, якого загалом вже вистачає. Навчити, щоб максимально зберегти їхні життя".
Аби швидше звільнити окуповані території та максимально зберегти життя військових, Силам оборони необхідно більше дронів та засобів боротьби із ними, зокрема портативні РЕБи, антидронові рушниці, плащі, завдяки яким не видно людей в тепловізор, каже “Денді”.
Військовослужбовець на позивний «Денді» під час тренування на полігоні. Фото: Суспільне Запоріжжя"В нас є, але в нас не в такій кількості, як у противників. Також, хто б, що б не говорив, хотілося б більше боєприпасів до артилерії. Ну, тобто, артилерія, грубо кажучи, робить 80% роботи. Тієї, яку мала б робити піхота. Ну піт артилерії, це кров піхоти. Артилерія знищує, ще на підступах противника. І піхота не висовується зайвий раз, не вступає зайвий раз в бій, не видає свої позиції".