Запорізький медзаклад зможе працювати при відключенні електрики — встановили сонячну електростанцію (фото)

Запорізький медзаклад зможе працювати при відключенні електрики - встановили сонячну електростанцію (фото)

У Запоріжжі ще один Центр ПМСД отримав власну сонячну електростанцію

В одному з Центрів первинної медико-санітарної допомоги Запоріжжя встановили гібридну сонячну електростанцію (СЕС). Про це повідомили на сайті Запорізької міської ради. Гібридна модель — це СЕС, накопичувачі та резервне живлення.

Цю СЕС збудували у рамках міжнародної ініціативи «Гібридні рішення 2023», що реалізується за підтримки французької неурядової організації Electriciens sans frontières («Електрика без кордонів»).

Читайте також: У запорізькій лікарні запрацювала перша сонячна електростанція (фото)

У міськраді зазначають, що даний проєкт став важливим кроком у напрямку енергетичної автономії та захисту критичної інфраструктури міста в умовах воєнного часу.

«Цей Центр ПМСД — третій повноцінно готовий об’єкт, який має свою сонячну електростанцію. Завдяки співпраці з нашими міжнародними партнерами нам вдалося побудувати чергову сонячну електростанцію. Окрім того, що вона працює при сонячній погоді, також має можливість збирати та акумулювати електричну енергію та використовувати тоді, коли лікарні це буде потрібно», — зазначила секретар Запорізької міськради Регіна Харченко, яка побувала у медзакладі, ознайомилася з роботою системи та поспілкувалась зі співробітниками.

Станція складається з фотоелектричних модулів загальною потужністю 100 кВт, інвертора на 100 кВт, акумуляторної системи на 240 кВт-год та зовнішнього джерела живлення.

Гібридна сонячна електростанція працює з 1 липня і вже демонструє гарні результати. За короткий час роботи вона згенерувала понад 6,3 МВт-год електроенергії, що дозволило закладу замістити понад 70% споживаної електроенергії та зекономити понад 58 тис. грн з міського бюджету.

Щоденно, в сонячну погоду, станція генерує понад 300 кВт-год електроенергії. Крім економічного ефекту, проєкт забезпечив значну екологічну вигоду — фактично збереження 345 дерев або близько 2 т вугілля, скорочено викиди вуглекислого газу на 5 т.

Разом з тим, у цьому Центрі ПМСД близько 60 тис. людей мають декларації з сімейними лікарями. Всі ці люди фактично можуть розраховувати на те, що медичний заклад буде працювати при відключенні електроенергії. Там будуть надаватися всі види первинної медичної допомоги, профільних спеціалістів, а також буде можливість провести лабораторні дослідження.

Довідка

Запоріжжя зміцнює власну енергетичну незалежність, впроваджуючи сучасні енергоефективні рішення в умовах воєнного часу.

На сьогодні працюють три сонячні електростанції (СЕС), які забезпечують електроенергією заклади медицини та освіти. Ще дві СЕС — на завершальній стадії монтажу, а 15 нових систем — у процесі реалізації.

Також сьогодні в Запоріжжі є шість когенераційних установок, які постачають тепло та електроенергію до об’єктів критичної інфраструктури. У планах — отримати та встановити ще 49 таких установок.

12 блочно-модульних котелень дозволять частково забезпечити теплом заклади охорони здоров’я у випадку надзвичайних ситуацій.

Читайте також: Перша у регіоні — у Запоріжжі одну зі шкіл оснастили сонячною електростанцією (фото, відео)

У Дніпровському районі Запоріжжя модернізують вуличне освітлення разом з міжнародним фінансовим партнером НЕФКО- зроблено проєкти по 11 вулицях, ще дві вулиці у стадії проєктування.

Ми писали,  як у Запоріжжі працює оновлене амбулаторне відділення однієї з лікарень.

Джерело

Новости Запорожья