Запорізькі художники з вернісажу на «фонтані» відкрили виставку під дахом
У Запоріжжі презентували виставку «З любов’ю до життя» міського об’єднання художників «Колорит». У цей час вона традиційно відкривається у Виставковому залі Спілки фотохудожників або фотоклубі. Бувають виставки й в інших місцях. А вихідними роботи «колоритовців» можна побачити на вернісажі у Фонтана життя. До речі, у квітні «Колориту» виповниться 31 рік.
Читайте також: На вулицях Запоріжжя показують воєнні плакати львівської художниці, схожі на килимки — фото
Голова Запорізької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України Олег Бурбовськи зазначив, що у фотоклубі пройшло близько двадцяти виставок «Колориту».
На презентацію виставки завітала секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко, яка зазначила, що для неї велика честь побувати тут і подякувала митцям.
«Я дуже рада, що в нашому місті є така велика кількість митців, мисткинь за різними напрямками, які продовжують працювати, дарувати життя новим творам мистецтва, продовжують створювати нові культурні заходи. Тому, що це дає нам можливість вірити у майбутнє, працювати, надихатись, нарощувати свою стійкість. Нехай у вас буде більше робіт і виставок. Місто має підтримувати й допомагати вам в цьому напрямку», — сказала Регіна Харченко.
Учасниця виставки, заступниця голови об’єднання «Колорит», художниця Ольга Харьякова подарувала Регіні Харченко та Олегу Бурбовському свої ніжні акварелі.
На виставці «З любов’ю до життя» представлена, в основному, живопис та графіка учасників «Колориту», який об’єднує професіоналів і любителів. Є й трішки декоративно-прикладних робіт — різблення по дереву на козацьку тему Юрія Сидоренка та витончений розпис вітражними фарбами по склу (у даному випадку — по пластику, для кращого збереження) Олени Сауріної.
Тенденція показувати в одному просторі роботи художників-самоучок та професіоналів несподівано для багатьох (і для мене теж) стала актуальною на Венеціанській бієнале, яка задає світові тренди в сучасному мистецтві, у 2013 році. Якоюсь мірою ця тенденція була і на Венеційській бієнале -2024. «Колоритовці» почали створювати виставки за таким принципом задовго до цього.
«В нашому музеї виставляються автори, що, певною мірою, відбулись. А виставки «Колориту» — це місце для розвитку художників. І ця різноманітна спільнота дає поштовх для розвитку. Добре, що ви є «, — відзначила на відкритті керівниця Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович.
«На виставці представлені роботи 21 художника. Зараз у місті близько 60 «колоритовців», а всього, за останніми даними, в об’єднанні 80 учасників. На виставці є й роботи нових учасників «Колориту» — Тетяни Власенко, Інесси Воронової, Анастасії Калюжняк», — розповідає zprz.city художниця Олена Сауріна, яка очолює «Колорит» понад 10 років.
На запитання, чим цікава відвідувачам ця експозиція, вона відповідає:
«Мабуть, тим, що тут різні техніки, багато художників. Цього разу тема досить вільна, тож роботи різноманітні. На мою думку, виставка виглядає органічно».
Серед суперпрофесіоналів на виставці «З любов’ю до життя» є такі запорізькі артзірки, як Наталія Коробова і головний художник Театру молоді Тетяна Власенко, подружжя художників і викладачів Анжела та Євген Прокоф’єви.
Наталія Коробова показала картини з серії «Вікна». Художниця обожнює цей сюжет, за її словами «мабуть, тому, що світ відкривається перед тобою». і вважає такі картини своєю фішкою. Нагадаємо, що 18 лютого — останній день роботи її персональної виставки «Світло Єрусалиму» у Туристичному інформаційному центрі (це через зупинку від фотоклубу).
Тетяна Власенко відома крутими текстильними роботами, які показують на престижних міжнародних заходах. Одна з тих робіт, що є на виставці, «Ілюзія безпеки» 2019 року — пророча. (Я назвала її для себе «Передчуття війни»). Це картина, здавалося б, мирного повсякденного життя, а поруч не дуже помітно блукають хижаки.
«Захотілося створити цю роботу, бо відчувала – все дуже хитко. Це цикл. Друга робота також розпочата у 2019 році, але не закінчена — жінки з квітами, а за ними летять літаки й бомби», — згадує zprz.city Тетяна Власенко.
Одна з картин з сільским пейзажем Євгена Прокоф’єва теж виглядає безтурботно, а називається «Село, якого вже немає».
«Це Кам’янське у сірій зоні Запорізької області, там одні руїни. А раніше у нас там була дача», — розповідає zprz.city Євген Прокоф’єв.
Ще хотілося б звернути увагу на цікаву авторську графіку з елементами наїву Сергія Черемісіна.
А взагалі приходьте на виставку і шукайте, що цікаво та близько саме вам, художників тут багато.
Приходьте на виставку
Виставка «З любов’ю до життя» триватиме до 12 березня.
Фотоклуб (просп. Соборний, 159, зупинка «Вулиця Миру») працює з 10.00 до 17.00, під час виставки «З любов’ю до життя» — щоденно, без вихідних.
Вхід на виставку безплатний.
Телефони для довідок: 067-266-09-71, 067-989—27-90.
До речі, невелика виставка «Колориту» постійно працює у фоє Запорізької обласної філармонії. Її можуть подивитись відвідувачі.
Ми писали, що запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці.
Фото автора