Запорізькі художниці створюють дивовижні новорічні ялинкові прикраси ручної роботи — фото

Запорізькі художниці створюють дивовижні новорічні ялинкові прикраси ручної роботи - фото

Запорізькі художниці створили нові новорічні ялинкові прикраси, кожна з яких — витвір мистецтва

Напередодні зимових свят запорізькі художниці та майстрині традиційно діляться у соцмережах новими новорічними ялинковими прикрасами, які створюють власноруч. Ми писали, що майстрині з ГО «Запорозькі берегині» роблять вишиті кульки-обереги і цьогоріч вишили понад 200 новорічних прикрас.

Але цього разу розповімо про кульки та медальйони, створені запорізькими художницями в інших техніках.

Читайте також: У Запоріжжі відкрили виставку міського художника, який по-особливому бачить красу села — фото

Лялькарка Віра Бочарь поділились на своїй сторінці у фейсбуці світлинами святкових кульок у техніці пап’є-маше. Тобто, для створення цієї краси потрібні папір, клей та фарби.

Головний художник Театру юного глядача (Театру молоді), відома художниця по текстилю Тетяна Власенко створює з тканин та різноманітного декору вишукані новорічні кульки в техніці «Артишок». Для таких прикрас також потрібні кулі з пінопласту та спеціальні шпильки-гвоздики.

Тетяна Власенко дає кулям красиві назви, а деякі супроводжує на своїй сторінці у фейсбуці коментарями. Кульки на фото вище — «Ехінацея» та «Соняхи». 

А, наприклад, кульки на фото нижче художниця романтично назвала «Іній на світанку» та написала про них:

«Ці дві кульки — мабуть, найніжніші, рожево-срібні. Скляні вінтажні ґудзики з ірідацією були камертонами та надихнули мене зробити цим перлинам оточення, яке їх варте».


«Срібна куля» — новий дизайн, взагалі кульки з такою назвою, але інші, в мене вже були, так що радо приймаю пропозиції абгрейду ім’я.

Дуже загадкова та стримана, але містить багато внутрішньої енергії. Вінтажні скляні ґудзики схожі на металеві, коротше, складена з протеріч кольору та фактури», — розповідь про ще одну новинку (на фото нижче).

До речі, зараз твори Тетяни Власенко демонструються на VII Всеукраїнському трієнале художнього текстилю «В пошуках смислів» у Центральному будинку художника в Києві.

Яна Ясунас поділилась на своїй сторінці у фейсбуці світлинами ялинкових медальйонів. Основа, пластик («шикарний пластик, який не відрізнити від скла») або кераміка, розписана вітражними фарбами.

З 2022 року Яна створює серію воєнних картин з українськими символами в сучасній стилістиці. І у цьому році художниця вперше створила авторські ялинкові медальйони з зображенням деяких своїх картин.

Є на медальйонах і улюблені Мамаї Яни. Про картину «Мамай на бику», яка теж є на одному з медальйонів, художниця Яна Ясунас розповідала мені:

«Це захід сонця. І рожевий заспокійливий колір. Мене надихнула весна. Прилетіли птахи, почали вити гнізда. А ще мені захотілося намалювати бика – вони такі м’які, добрі, милі тварини. Верхом на бика вирішила посадити козака. На голові бика є гніздо дрозда».

Читайте також: Запорізькі діти зможуть зустрітись на Хортиці зі святим Миколаєм

Також є у Яни Ясунас ялинкові медальйони з українськими фольклорними святково-казковими мотивами.

Ми писали, що до Дня святого Миколая у запорізькому театрі відновили улюблену казку — новорічні вистави для дітей.

Фото зі сторінок у фейсбуці Віри Бочарь, Тетяни Власенко, Яни Ясунас

Джерело

Новости Запорожья