Фільм про життя у прифронтових містечках Запорізької області став найкращим дебютом на всеукраїнському кінофестивалі «Дніпро-cinema»
Запорізька рятувальниця взяла участь у ХV кінофестивалі «Дніпро-cinema». Про її участь та про відзнаку на фестивалі повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області, де працює Ганна. Саме вона знімає і фільмує поїздки рятувальників у прифронтові міста та села, ліквідацію наслідків надзвичайних подій.
Читайте також: За 9 кілометрів від лінії фронту — як зараз виглядає незламне місто у Запорізькій області, яке щоденно обстрілює ворог (фото, відео)
Впродовж трьох днів у Києві проходив XV всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-cinema» імені Данила Сахненка. Серед робіт зі всієї країни була представлена й авторська робота співробітниці ГУ ДСНС України у Запорізькій області Ганни Логвиненко. (Її фестивальний фільм дивіться у кінці цієї публікації)
«З 8 по 10 липня у Києві відбувся XV всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв їм. Данила Сахненка «Дніпро-cinema» у якому взяли участь понад 80 робіт творців з усієї України. У мене вийшло взяти участь.
Також на фестивалі пройшли майстер-класи з мистецтва кіно з кінорежисером фільмів «Довбуш», «Поводир» та «Мамай» Олесем Саніним.
Дякую організатором за чудовий захід!» , — написала Ганна Логвиненко на своїй сторінці у фейсбуці.
Загалом кінороботи поділили на п’ять категорій: документальне кіно, ігрове кіно, анімаційна робота, телепрограми та студентські роботи.
Короткометражний фільм Ганни Логвіненко про життя цивільних людей та роботу рятувальників у прифронтових населених пунктах Запорізької області «Життя на межі. Тримаємося» був представлений в категорії документальних фільмів. За підсумками оцінок журі робота Ганни отримала відзнаку «За кращий дебют на фестивалі».
У фільмі Ганна показала, як живуть мешканці з прифронтових міст Оріхова, Гуляйполя Пологівського району та селища Степногірськ Василівського району від початку повномасштабного вторгнення до сьогодні. Розказує, чому люди не виїхали звідти та як виживають в надскладних умовах. Ганна Логвиненко хотіла звернути увагу глядачів на катастрофу, яка твориться в нашій області через агресію рф.
Оцінювали роботи митці Національної спілки кінематографістів України та Координаційної ради відділень та осередків НСКУ: кінорежисер Ярослав Лупій, кінокритик та кінознавець Сергій Тримбач, кінорежисер Олесь Санін, драматургиня та письменниця Марія Вайно, кінорежисер Дмитро Старіков та кінознавець Валентина Слобода.
«Кінокамера – це зброя»
Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-cinema» заснований з ініціативи Дніпропетровського осередку НСКУ у 2004 році. Фестиваль з 2006 року називається на честь одного із фундаторів українського кіно, оператора і режисера Данила Сахненка. Про це повідомили у Національній спілці кінематографістів України.
Метою фестивалю є демонстрація творчого доробку всіх відділень і осередків НСКУ та робіт кінематографістів з усієї України. Сила екранної дії спонукає кінематографістів відповідати на злобу дня своїми творами, як у столиці, так і по всій Україні, вкотре підтверджуючи тезу, що «Кінокамера – це зброя».
Читайте також:Як виглядає прифронтове Гуляйполе, яке ворог обстрілює щодня — фото, відео
Ми писали, що у серпні 2023 року У Запоріжжі презентували масштабний історичний фільм «Довбуш», до створення якого, до речі, долучились й місцеві жителі.«Це моє трактування легенди, побудоване на історичних документах» , — розповідав тоді режисер «Довбуша» Олесь Санін, який дав інтерв’ю zprz.city.
Фото зі сторінок у фейсбуці ГУ ДСНС України у Запорізькій області, Ганни Логвиненко