Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці — фото

Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото

День святого Валентина у філармонії відзначили чудовим концертом «Гімн кохання»

Новий концерт академічного симфонічного оркестру під орудою диригента Дмитра Мітніка Запорізької обласної філармонії, на якому побувала і журналістка zprz.city, традиційно пройшов з аншлагом.

Читайте також: 18 лютого у Запоріжжі відбудеться безкоштовний концерт — як потрапити


Це було півтори години легкої красивої музики на всі часи, що занурювала у романтику — концерт «Гімн коханню» присвятили Дню святого Валентина. «Parole Parole», «Feelings», «My fanny Valentain», «Кумпарсіта» — усього в цей вечір прозвучало півтора десятка композицій.

Звісно, звучала і пісня, яка дала назву концерту — «Гімн кохання» у виконанні співачки Анастасії Литвин. Це одна з найвідоміших пісень Едіт Піаф, яку вона написала сама і присвятила своєму коханому боксеру Марселю Сердану. Щоправда, посвята вийшла трагічною, пісня написала після загибелі Марселя в авіакатастрофі 1949 року. Музику створила композитор Маргаріт Монно, з якою співпрацювала Едіт Піаф.

Практично у кожного музичного твору є своя історія. Втім, деталі кохання з трагедією Едіт Піаф ведучі концерту, Світлана Холод і Микола Петюк, у святковий день вирішили не розповідати.

Але  ведучі розказали багато цікавого про інші пісні. Тож, процитуємо одну історію — чудового твору Єдварда Елгара «Салют d’Amour», який теж звучав у концертній програмі:

«Британський композитор присвятив п’єсу  «Салют d’Amour» своїй майбутній дружині. Елліс Робертс була його ученицею. Щоправда, старше за Едварда років на вісім. І багатше. Родичі, звісно, були проти такого мезальянсу. Зрозуміти їх можна – кому потрібний зять-музикант, який працює у психіатричній лікарні та бідний, як церковна миша?

І тим не менш, коли Елгар подарував коханій твір під назвою «Salut d’Amour» у якості обручального подарунку, вона відповіла “Так”.

Вона, ставши дружиною, багато років терпіла його перепади настрою, була особистим секретарем і найпершим слухачем. А він — отримав всі найголовніші нагороди Британії. Став у баронетом, сером, лицарем Королеви та найвідомішим композитором Британії.

«Турбота про генія — це вже сама по собі робота цілого життя для будь-якої жінки», говорила його дружина та муза Керолайн Елліс Робертс».


В цей вечір співали улюбленці глядачів Юлія Якса, Вікторія Шестакова, Микола Квєтков, Анастасія Литвин та Юлій Гаврилов. Грали солісти Ілона Турчанінова (фортепіано), Віталій Солом’янчук (ударні), Дмитро Княжицький (труба), Марія Перкова (скрипка), Тарас Пацернюк (флюгельгорн), Олег Павлов (електрогітара), Сергій Новіков (най).

Читайте також: Пам’ятка архітектури і крутий концертний зал — розповідаємо про запорізьку історичну будівлю, яка постраждала від ворожого обстрілу

У філармонії (до речі, єдиній працюючій прифронтовій) зазначили, що її колектив завжди з великою любов’ю створює свої концертні програми для справжніх цінителів мистецтва. Та подякували ЗСУ за захист і можливість таких зустрічей з глядачами.

Ми писали, що в ніч на 1 лютого внаслідок масованої ворожої дронової атаки постраждала і будівля Запорізької обласної філармонії. 

Фото автора і Запорізької обласної філармонії

Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото Запоріжців занурили в романтичні історії кохання в музиці - фото

Джерело

Новости Запорожья