Запоріжцям розповіли, як не втратити гроші при купівлі в інтернеті

Запоріжцям розповіли, як не втратити гроші при купівлі в інтернеті

Що радить поліція для безпечного онлайн-шопінгу 

Продовжуємо розповідати про популярні шахрайські схеми в інтернеті. Як від них вберегтися розповіли представники управління протидії кіберзлочинам в Запорізькій області під час брифінгу в медіацентрі ОВА. Про це повідомили на сайті ЗОДА і ГУ Нацполіції в Запорізькій області.

Читайте також: «Проголосуй за дитину»: запоріжці продовжують попадатись на відому схему шахрайства в інтернеті — як вберегтися

Доволі часто шахраї ошукують людей, продаючи неіснуючі товари на майданчиках оголошень або у соцмережах, через онлайн-магазини. Як правило, у таких випадках головна умова купівлі — передоплата за товар.Шахраї вимагають повну або часткову передплату за товар і відмовляють у пересилці товару з оплатою при отриманні.

Тож, можна лишитись без передоплати. А можна — і без усіх грошей, що були у людини на картці.

За словами заступника начальника управління протидії кіберзлочинам в Запорізькій області майор поліції Івана Угренюка, шахраї можуть вдавати із себе покупців та використовувати фішингові посилання, щоб продавець міг нібито отримати кошти. Однак отримуючи реквізити банківської картки, зловмисники заволодівають усіма грошима людини. Іван Угренюк акцентував на тому, що для отримання коштів на рахунок потрібен лише його номер.

Як убезпечитися:

— купуйте товар тільки в перевірених продавців, використовуйте лише перевірені ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

— зверніть увагу, що сайти, які приймають онлайн-платежі, мають бути захищеними, для цього в назві адреси вони мають містити https:// та значок «замочок» (але й це не гарантія, що ви не попадетесь на шахрайство, можна ще перевірити сайт не спеціальних ресурсах. — Ред.).

— не переходьте за будь-якими посиланнями, щоб провести оплату за товар;

— не передавайте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та пін-код);

— не надсилайте стовідсоткову або навіть часткову передплату — у поліції рекомендують завжди використовувати післяплату, щоб унеможливити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами домовляйтеся про оплату накладеним платежем або при отриманні товару на пошті.

Куди звертатись щодо кібершахрайств

Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті — подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua або зверніться на лінію поліції «102».

Також у Запоріжжі створений центр протидії шахрайствам ГУ Нацполіції у Запорізькій області. І кожен, хто потрапив на гачок аферистів, може напряму звернутися до фахівців центру за номером телефону 068-688-85-73 (наявні месенджери вацап, телеграм, вайбер, сигнал).

Телеграм-канал центру протидії шахрайствам: https://t.me/police_zp_news/14072

Ми писали, як шахраї обдурюють тих, хто хоче допомогти, й тих, хто потребує допомоги.

Джерело

Новости Запорожья