Запоріжцям пропонують анонімно розповісти про власні спогади щодо екоциду армії РФ в області

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Наслідки підриву російською армією Каховської ГЕС у Запорізькій області.

Платформа історій війни "Свідок" розпочала збір свідчень жителів Запорізької області щодо екоциду російської армії проти довкілля на території України. Зібрані історії запоріжців стануть доказовою базою у розслідуваннях злочинів, вчених військовими РФ.

Про це Суспільному розповіла директорка з контенту та комунікацій онлайн-платформи Svidok.org Олена Кук.

Мета збору свідчень у проєкті "Свідок"

Як повідомила Олена Кук, усі зібрані історії запоріжців про екоцид армії РФ передадуть для створення закордонних виставок, інсталяцій та подальшого розслідування воєнних злочинів:

"Свідчення стануть експонатами виставок у Європі та США, а також готується масштабна онлайн-кампанія щодо розповсюдження свідчень про екоцид за кордоном. Також всі зібрані докази воєнних злочинів передадуть правоохоронцям для притягнення винних до відповідальності".

Наслідки підриву Каховської ГЕС у Запорізькій області. Фото: Суспільне Запоріжжя

Наразі запоріжцям пропонують поділитися власними спогадами про злочини російської армії проти довкілля. Ними, зокрема, можуть бути:

● забруднення повітря чи водойм

● забруднення українських територій мінами й іншими снарядами

● загроза зникнення сотень видів тварин і рослин через втрату середовища проживання

● вбивство тварин

● масова загибель дельфінів та інших флори і фауни внаслідок бойових дій у Чорному морі

● атаки на нафтопереробні заводи

● підрив дамби Нової Каховки

● порушення радіоактивного пилу в Чорнобильській зоні відчуження

● напади чи захоплення на АЕС

● екологічна катастрофа на птахофермі на Херсонщині

Наразі на сайті svidok.org зафіксовано 92 історії від жителів Запорізької області про початок війни, обстріли та окупацію території регіону.

Як долучитися до проєкту "Свідок"

Історії, опубліковані на платформі "Свідок" є анонімними та захищеними від кібератак. Окремо на сайті передбачено захист даних, наданих людьми, що перебувають на тимчасово окупованій території.

Аби додати на платформу власну історію, необхідно зареєструватися на сайті, вказавши ім'я, прізвище та електронну скриньку.

Реєстраційна форма на онлайн-платформі «Свідок». Фото: скриншот із сайту svidok.org

Для того, щоб створити допис про власний спогад, варто натиснути "Додати нову нотатку".

Етап додавання нотатки на онлайн-платформі «Свідок». Фото: скриншот із сайту svidok.org

Під час написання своєї історії її автор може задати необхідні параметри налаштувань щодо анонімності, приватності та безпеки інформації. Також до допису є змога додати фото або відео.

Налаштування допису на онлайн-платформі «Свідок». Фото: скриншот із сайту svidok.org

Також додати власні спогади за допомогою телеграм-боту @SvidokNoteBot. Для цього треба вказати свою електронну пошту та слідувати інструкціям бота.

Додавання нотатки через телеграм-бот @SvidokNoteBot. Фото: Суспільне Запоріжжя

Про платформу "Свідок"

Усі свідчення воєнних злочинів Росії платформа "Свідок" передає Офісу генерального прокурора та Міжнародному кримінальному суду. А також поширює серед іноземних ЗМІ та на міжнародних виставках.

Svidok.org — захищена соціальна платформа спогадів, де люди анонімно описують свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її створили українські IT-фахівці за підтримки фундації AI for Good.

Що відомо про екоцид

Українське законодавство визначає екоцид як "масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу" (за статтею 441 Кримінального кодексу України).

Новости Запорожья