Запорізький краєзнавець розповів цікавий факт з історії перейменування станцій у 1934 році
Мало хто знає, але протягом тривалого часу після того, як наше місто стало Запоріжжям, його головні залізничні станції продовжували носити стару назву. Чому так сталося і коли нарешті відбулася «перейменування», розповів запорізький краєзнавець Роман Акбаш.
Виявляється, запоріжці подорожували зі станцій, які мали іншу назву, ніж саме місто, протягом тринадцяти років.
Тож хоча наше місто з 1921 року вже мало назву Запоріжжя, залізничні станції все ще зберігали старі назви часів Російської імперії.
Читайте також: Перший паротяг у Запоріжжі – який вигляд мав поїзд у 1873 році
Фото: Станція “Олександрівськ-1” (“Південна”). На її місці зараз “Запоріжжя-1”
«Лише 7 квітня 1934 року їх приводять до відповідності з ім’ям міста», — зазначив краєзнавець.
За його словами, тоді центральний виконком СРСР ухвалив постанову: «Переименовать станции Александровск I, Александровск II и Александровск-Пристань Екатерининской железной дороги в станции Запорожье I, Запорожье II и Запорожье-Пристань».
Таким чином, лише через 13 років після зміни назви міста, транспортна інфраструктура Запоріжжя нарешті почала відповідати своєму місту розташування.
Фото: Станція “Олександрівськ-2” (“Катерининська”). Зараз – “Запоріжжя-2”.
Раніше ми писали, як виглядав вокзал «Запоріжжя-1» майже 70 років тому. Вокзал відомий всім мешканцям та гостям міста. Попри незначні зміни, зараз він виглядає майже так само, як і 70 років тому, у 1954 році після реконструкції. До «Запоріжжя-1» станція мала назву міста — «Олександрівськ». Іноді її називали просто, Південною залізницею. Будівля була простенька, з дерева, та зберігалася у такому вигляді до 1943 року.