Цікавий рецепт звичних сирників
У кожному регіоні України сирники готують по-своєму. І це різноманіття рецептів дійсно вражає. Шеф-кухар Євген Клопотенко поділився доволі цікавим рецептом запечених сирників у макітрі з дуже ніжною текстурою та вершковим смаком.
Читайте також: Лазанья — як приготувати італійську страву за рецептом Євгена Клопотенка
Який сир для сирників обрати
Для ідеальних сирників найкраще підійде жирний або напівжирний кисломолочний сир із кремовою консистенцією. Важливо, щоб він не був надто мокрим або зернистим. Кисломолочний сир жирністю 5-9% найбільш універсальний, він надає сирникам гарну структуру і не потребує великої кількості борошна. Якщо ваш сир надто зернистий, потрібно перетерти його через сито. Якщо ж, навпаки, дуже вологий, борошна знадобиться більше, ніж зазначено в рецепті.
Секрети приготування
Сирники за цим рецептом спочатку потрібно обсмажити на олії звичним для вас способом. Якщо хочете, можете смажити їх на маслі. Головне, щоб сирнички схопились румʼяною скоринкою, а далі їх потрібно перекласти у макітри, залити сметаною та відправити у духовку. Завдяки такому способу приготування запечені сирники стають ще більш ніжними та повітряними.
Інгредієнти:
- Кисломолочний сир 600 г
- Яйця 2 шт
- Цукор 2 ст л
- Борошно 4 ст л
- Дрібка солі
- Родзинки 50 г
- Борошно для панірування 2 ст л
- Олія 3 ст л
- Сметана 300 г
Спосіб приготування:
У глибокій мисці змішайте 600 г кисломолочного сиру, 2 яйця, 2 ст. л. цукру, 4 ст. л. борошна, дрібку солі та 50 г родзинок. Добре вимішайте тісто на сирники.
Сформуйте з отриманої маси кульки по 65-70 г. Зробіть шайбочки за допомогою склянки та 2 ст. л. борошна для панірування. Також можна використати ніж. Має вийти десь 10-11 сирників.
Посмажте сирники на 3 ст. л. олії з двох сторін до румʼяності.
Викладіть сирники у 2 макітри, залийте по 150 г сметани у кожну макітру. Запечіть сирники у духовці протягом 15 хвилин при 180 градусах. Далі включіть режим гриль та випікайте сирники ще протягом 5-7 хвилин, щоб отримати румʼяну сметанкову скоринку.
Раніше ми розповідали, як приготувати авдіївську «гонорову» кашу за аутентичними рецептами. Авдіївська каша вважається культурною спадщиною Донеччини. Ця страва є традиційною для міста Авдіївка у Донецькій області, яке, на жаль, тимчасово окуповане у лютому 2024 року. До списку нематеріальної культурної спадщини України кашу включили у 2022 році.