Загинув у свій день народження: історія військового із Запоріжжя на псевдо Сова

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Сергій Совач, брат Олексія Совача. Фото: Суспільне Запоріжжя

Брат Олексія — Сергій — розповів, що "Сова" воював з 2014 року. Чоловік боронив українську землю під Маріуполем та Попасною на Донеччині. За рік — демобілізувався та відкрив власну справу — кафе:

"Його мрія взагалі була — це фанатське кафе. Він колись дуже тісно займався футболом, був у спецкласі по футболу. Але на той час не було коштів достатньо і вони з Сашею його, з яким вони воювали в АТО, вирішили відкрити кафе “Бронік".

Кафе «Бронік», до відкриття якого долучився Олексій Совач. Фото: особистий архів родини Олексія Совача

Запорізькі військові Вячеслав Зайцев та Олексій Совач. Фото: особистий архів родини Олексія Совача

Бізнес довго не протримався — вже за рік його довелося закрити, проте Олексій і надалі пробував свої сили. Та у 2022 році — з початком повномасштабного вторгнення — знову став на захист країни:

"Починав воювати зі 114 батом ТРО Запорізької. На початку війни вони були під Запоріжжям, а потім їх перекинули в Новосілку і десь там він знаходився весь час. До переводу в інший підрозділ, в Київське ТРО".

Олексій Совач у Попасній на Донецькому напрямку. Фото: особистий архів родини Олексія Совача

Олексій Совач під час проходження військової служби. Фото: особистий архів родини Олексія Совача

Захищав Україну й Сергій Совач. Спілкувалися брати нечасто, проте за нагоди обов'язково ділились пережитим на фронті. Те, що бачив на війні, Олексій не розповідав:

"Він не хотів, щоб ми багато чого знали. Проте він одразу питав, як ми тут. Чи потрібна нам якась допомога. Тобто, постійно більше питав про нас. Більше піклувався про нас".

Юлія, племінниця Олексія Совача. Фото: Суспільне Запоріжжя

Брати Сергій та Олексій Совач. Фото: особистий архів родини Олексія Совача

Влітку 2023 року Сова доєднався до підрозділу, який воював на Авдіївському напрямку. Його побратим на псевдо Хорт розповів, що чоловік виконував будь-яку роботу — від водія до пілота дронів:

"Людина постійно розвивалась і вчилась. Людина в свій поважний вік, він давав фору багатьом юнакам, які мали до цього хист. Але він своєю наполегливою працею, власним бажанням, багато чого навчився і досяг. В нас дуже універсальна робота. Він був і водієм, і пілотом дронів".

Військовий на псевдо Хорт, командир роти Олексія Совача. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ще один побратим Сови на псевдо Сірко, згадав проведення відбору в батальйон:

"Коли він приїхав до нас на відбір, в нас був там елемент програми “добовий вихід”. Коли всі хлопці взяли сухпаї, почали смітити в лісі, не в зоні бойових дій. Льоша це побачив, і почав за всіма збирати, каже: “Чого ви смітете там, де живете?” Він почав за всіма прибирати. Хлопцям коротше стало соромно".

Військовий на псевдо Сірко, побратим Олексія Совача. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сірко розповів, що командир батальйону подав Сову на нагороду "Орден за мужність" ІІІ ступеня (посмертно). Загинув Олексій Совач 22 грудня 2023 року — у свій день народження — внаслідок влучання російського FPV-дрона. Тоді, розповів його брат Сергій, йому виповнився 51 рік:

"Він казав, якщо ми зараз не вирішимо це питання, його будуть вирішувати наші діти та онуки. Дуже добрий був, дуже доброзичливий, дуже близько до серця приймав якісь проблеми, біду інших. І завжди йшов на допомогу".

Олексій Совач під час повномасштабного вторгнення. Фото: особистий архів родини Олексія Совача

Новости Запорожья