Заборони та дозволи — як треба святкувати Великдень

Заборони та дозволи - як треба святкувати Великдень

Ще здавна на Великдень існує багато заборон

Католики вже відсвяткували Великдень 31 березня, а православні відзначатимуть лише 5 травня. Великдень — свято важливе, а тому в цей день є певні заборони та обмеження. Про них сьогодні і розповідаємо.

Читайте також: Запоріжців закликали відмовитися від відвідування церкви на Великдень

На Великдень здавна заборонялося довго спати і лінуватися, а також лихословити, лаятися та пліткувати. Не прийнято також на Великдень і працювати та поратися по господарству, працювати на городі тощо.

Виносити сміття після заходу сонця вважалося неправильним — предки вірили, що з настанням темноти активізуються нечисті сили. Тому багато видів роботи не можна було робити у цей час.

Неприйнятно на свято підстригати або фарбувати волосся, вінчатися і виходити заміж, їздити на кладовище та поминати померлих.

Деякі з цих заборон дуже давні й, на жаль чи на щастя, не актуальні в наші дні. Наприклад, заборона на працю, яку зараз важко впровадити, а під час війни вихідний день так і взагалі скасували. Тому у церкві до цього ставляться із порозумінням. Перебувати на робочому місці не забороняють тим, хто на Великдень не може організувати собі вихідний.

Але лихословити, лаятися та пліткувати все ж таки не варто.

Раніше ми також розповідали як зібрати Великодній кошик та що освячувати.

Джерело

Новости Запорожья