У новому сезоні телепроєкту «Міста» показали, як тримається незламне Запоріжжя
На каналі українського іномовлення «Дім» стартувала прем’єра другого сезон проєкту «Міста» з ведучим Анатолієм Анатолічем. Героєм першого випуску нового сезону стало наше місто.
Програма, як повідомляють на телеканалі «Дім» досліджує життя українських міст в умовах повномасштабної війни, показує їхню стійкість, біль і любов до Батьківщини. Перший випуск нового сезону присвячений Запоріжжю — місту, яке попри обстріли та постійні загрози тримається і розвивається.
Читайте також: «Природа бере своє» — на місці обмілілих озер та проток Хортиці з’явилося 140 видів рослин
«Запоріжжя — це місто сталевих сердець. Тут і зараз кується нова історія України», — вважає Анатолій Анатолійович.
Мені програма, в якій показані контрасти нашого прифронтового життя, дуже сподобалась. Після неї навіть не треба розказувати друзям в більш безпечних містах і країнах, як тут у нас справи — достатньо самим подивитись. Я навіть сама здивувалася, як ми живемо. Не те щоб я чогось не знала. Просто коли зміни відбуваються поступово, ти вже не так звертаєш на них увагу. А тут ведучий побачив Запоріжжя зі сторони свіжим поглядом.
Цікаво, що сила Запоріжжя показана через особисті історії його мешканців, пов’язані з важливими місцями та подіями трьох останніх років.
Мандрівка символічно починається з острова Хортиця. А потім краєвиди Хортиці змінюються кадрами Хортицького району (ні, ну а що?). Тут виріс один з найвідоміших українських співаків, волонтер Арсен Мірзоян — перший герой передачі. Показали його будинок, двір, його 49-ту школу — все поруч.
Під час повномасштабної війни разом з іншими волонтерами з групи Юрія Тири Арсен Мірзоян возить в Україну з Нідерландів авто для ЗСУ (сам годинами сидить за кермом). З черговою автівкою, яку він доставляв на Запорізький напрямок, його й зняли у програмі.
«Співаємо, спілкуємось, трішки розважаємо. Артист на позиції — це психологічна розгрузка. Бійців треба витягувати, а то у бійця наступає так званий день бабака», — каже Арсен Мірзоян.
Також у Запоріжжі живе мама і старший син співака, яких він відвідує. До речі, у програмі показали фото Арсена з мамою, яке зробила автор цих рядків під час одного з інтерв’ю у тому ж дворі і яке публікувалось на сайті zprz.city.
У Запоріжжі Анатолій Анатоліч покатається на трамваї й зауважить, що 15 гривень за поїздку — це недешево.
Везти його буде незвичайна водійка — Тетяна Клименко, дуже мужня жінка. Саме біля її трамвая, який проїжджав біля «Мотор Січі», під час однієї з наймасованіших атак ворога 8 січня вдарила російська ракета. Внаслідок цієї атаки загинуло 15 людей. Ми писали, що за словами Тетяни Клименко, найстрашніше було побачити людей, що загинули у трамваї.
Тетяна фізично не постраждала, але пережила дуже сильний шок. Через деякий час повернулася до роботи.
«Я не вірила, що залишилася жива. Але треба працювати й триматися — заради себе і заради тих, кого вже немає», — каже Тетяна Миколаївна.
Ще одна трагедія — зруйновані 6 жовтня 2022 року під’їзди будинку на проспекті Соборний, 151. За словами ведучого, загинуло 15 людей. Наразі будинок повністю відновили, але загиблих не повернеш.
Спогадами про страшний ранок 6 жовтня поділилась жителька цього будинку Яна. Вона також зазначила, що наразі стали ближче з сусідами, згуртувались.
Але люди у прифронтовому Запоріжжі тримаються, працюють, вчаться.
У прем’єрному випуску глядачі побачать Музей судноплавства (реставраційний ангар) на Хортиці й першу підземну школу у Запоріжжі — саме її відкривав Президент Володимир Зеленський. Де ведучий поспілкується з начальником ЗОВА Іваном Федоровим і секретарем Запорізької міської ради Регіною Харченко.
У середині грудня 2024 року ми писали, що у Запоріжжі завершили будівництво першої в області підземної школи на базі гімназії № 88. У дві зміни тут зможуть навчатися майже 1000 дітей. Її збудували за пів року.
До речі, наразі у нашій області працює шість підземних шкіл, у тому числі чотири у Запоріжжі.
Побачать глядачі й такі унікальні ініціативи, як меморіал «Дерево Пам’яті» на честь полеглих захисників та втілення програми»Неопалимі» з безкоштовного лікування шрамів.
Всіх героїв випуску ведучий питав, як на їх погляд змінилось Запоріжжя. А завершується програма філософською піснею «Бувай, малий», яку Арсен Мірзоян співає наживо під гітару у своєму дворі.
Довідка — скільки людей живе у Запоріжжі
За словами Регіни Харченко у програмі «Міста» до повномасштабного вторгнення у Запоріжжі проживало до мільйона мешканців. Наразі живе близько 700 тисяч людей. У тому числі 156 тисяч переселенців.
Ми писали, які прем’єри покажуть у запорізькій філармонії у травні — скоро закриття сезону.