За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Ремонт електромережі. Фото: ДТЕК Одеські електромережі
Станом на ранок 15 січня через негоду залишаються знеструмленими більше доби 44 населені пункти в 2 областях: в Кіровоградській — 30, в Миколаївській — 14. Через технічні порушення є знеструмлені споживачі в Дніпропетровській та Запорізькій областях. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 373 населені пункти.
Про це зранку 15 січня повідомили в “Укренерго”.
Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Зазначається, що в областях, знеструмлених через негоду, ремонтні бригади обленерго працюють цілодобово. Відновлення затримується через товстий шар льоду на проводах, велику кількість повалених опор. Окрема велика проблема — крадіжка проводу на пошкоджених лініях.
Також повідомляється, що пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту. Дефіцит на сьогодні не прогнозується. Споживання залишається на високому рівні.
“Вчора, 14 січня, добовий максимум споживання був зафіксований близько 18:00. Попри однакові температурні показники, він був на 8,3% вищий за добовий максимум попередньої неділі, 7 січня. Причина — споживання зберігалось на високому рівні після низьких температур 12-13 січня”, — йдеться у повідомленні.
15 січня станом на 9:00 споживання співпадає з рівнем споживання п’ятниці 12 січня. Але, через потепління ( -2,7 °C проти -7,8°C) Диспетчерський центр “Укренерго” не прогнозує виникнення дефіциту в енергосистемі.
Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів, зазначили в “Укренерго”.
“Вранці ворог знову завдав артилерійського удару по території теплової електростанції на сході країни. Є пошкодження обладнання. Протягом доби в аварійний ремонт вийшли 2 блоки теплових електростанцій, ще на 3 продовжено термін ремонту”, — йдеться у повідомленні.
Імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 4 687 МВт*год з максимальною потужністю в окремі години до 574 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт. Експорт сьогодні не здійснюється.
На засіданні уряду 9 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація в енергосистемі контрольована, а планові відключення не передбачаються. Водночас влада готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій.