Волонтерка та голова ГО «Запорозькі берегині» Олена Шевчук стала моделлю для учнів мистецьких шкіл
У Запорізькому обласному художньому музеї відбувся воркшоп з фаху образотворчого мистецтва за темою: «Українська Берегиня. Техніка малювання з натури».
У заході взяли участь 13 учнів мистецьких шкіл Запоріжжя, Дитячої школи мистецтв управління культури та молоді Мелітопольської міської ради і Вільнянської дитячої художньої школи. Про це повідомляє видання «Трудова Слава. Новини Оріхова».
Діти малювали Українську Берегиню з натури, а моделлю для них стала відома запорізька волонтерка Олена Шевчук.
Читайте також: Кожен розповідав унікальну історію — запоріжці насолоджувалися українськими романсами
Олена Шевчук розповіла, що у неї вже є досвід роботи фотомоделлю, а от діти її малювали вперше.
“Це було дуже незвичайно! Я була в українському традиційному образі. Зараз дуже рідко одягаю цей стрій, бо війна і зазвичай ходжу у джинсах і футболці. Сьогодні відчула себе берегинею Запоріжжя! І це було неймовірно круто! Я не знала, як пишуться картини. Думала, що коли художники малюють, вони розмовляють, лунає музика. А тут була повна тиша. Мене це вразило!», — розповіла Олена Шевчук.
Вона також згадала, як багато років тому стала моделлю для відомого запорізького фотохудожника Якова Шубіна.
“Я тільки почала працювати на телебаченні. А Запорізьке ТБ зняло фільм про Якова. Я бачила ті кадри, слухала розповіді. І ось іду якось по місту, недалеко від “Інтуриста”, а мені назустріч Яків Шубін. І тут він підходить і каже: “Дівчино, дуже хочу, щоб ви стали моєю фотомоделлю”. Я і стала фотомоделлю для Яші Шубіна, був у мене такий досвід.
А з однієї бібліотеки мені надіслали портрет, який автор зробив з моїх світлин на фейсбук сторінці”, — поділилася голова “Запорозьких берегинь”.
Відомий запорізький живописець Євген Прокоф’єв, який проводив воркшоп, поділився своїми враженнями:
«Діти так захопилися, що не схотіли зробити перерву, хоча ми й пропонували. Сьогодні я виконував роль викладача — допомагав, показував, десь підправляв. Для когось з учасників це було вперше — малювати з натури. Та ще й працювати в прискореному темпі. У школі на таке завдання відводять 18, а то й 20 годин, а тут треба зробити за 4, і формат А2. Комусь треба більше наполегливості й терпіння, але справилися. Результат гарний!».
Після завершення робочого процесу творчі роботи учасників воркшопу були представлені на вернісажі 2-го поверху художнього музею. Автори чотирьох творчих робіт отримали спеціальні дипломи.
Була й спеціальна нагорода від Олени Шевчук — диплом «За оригінальність авторського задуму та патріотичне зображення Української берегині». Його отримала учениця Запорізької дитячої музичної школи № 1 Катерина Щасна.
Також Олена Шевчук подарувала Катерині пасхальне яйце, яке вишивали волонтерки з ГО «Запорозькі берегині». А Катерина у відповідь подарувала свою роботу в фонд ГО «Запорозькі берегині».
Усі учні та викладачі, які їх підготували, отримали сертифікати про участь у воркшопі. А ще всіх учасників очікувала приємна несподіванка – ведмедики ручної роботи від Міжнародного Благодійного фонду «ДЕНЬ ЗА ДНЕМ». Ці ведмедики були сплетені дбайливими руками бабусь з Нової Зеландії в знак турботи та душевної підтримки українських дітей.
Раніше ми писали, що у Запоріжжі створили унікальну писанку з 1600 паперових модулів.