Як в театрі імені Магара проходить перший сезон з новим керівництвом
Більше співробітників, і, як наслідок, більше вистав — зокрема, такі зміни відбулись у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Магара при новому керівництві. Нагадаємо, що цей сезон восени відкривали з директоркою-художнью керівницею театру Наталією Власовою і заступником директора Сергієм Пелюком.
Читайте також: Відновлюємо свій моральний стан за допомогою мистецтва та краси — куди піти у Запоріжжі у вечір п’ятниці та вихідні
Наталія Власова розповіла на пресконференції в Центрі журналістської солідарності, що працює у театрі імені Магара сьомий місяць. За її словами, за цей час колектив театру поповнився 35 співробітниками. І якщо на початку сезону, восени, в діючому репертуарі було 13 вистав, то тепер більше, ніж в три рази — 45.
«На сьогодні в театрі працює 207 людей — це творчий склад і технічний персонал. Поповнення масштабне. Нам вдалося організувати літературно-драматургічну частину і запросити Наталію Ігнатьєву, яка очолила цей відділ.
Ми запросили заслужену артистку України Ольгу Беженар. Сергій Пелюк очолив нашу музичну частину.
Наша режисерка Тетяна Лещова знаходиться за кордоном, працює дистанційно і до кінця цього місяця має повернутись. Ще ми запросили відомого запорізького режисера-постановника Віктора Попова.Також в нас тепер працює режисерка-постановниця Олеся Плохоткіна», — розповіла Наталія Власова.
Додамо, що основне місце роботи Віктора Попова — запорізький Дім актора, де він працює близько року, повернувшись з Кам’янського театру імені Лесі Українки. Відома в Україні драматургиня Наталія Ігнатьєва та актриса і режисерка Олеся Плохоткіна донедавна служили у Театрі молоді й в «Магара» пройшли за конкурсом. (Але Театр молоді не залишили — працюватимуть на пів ставки). Втім, всі троє колись працювали в театрі імені Магара, але цих талановитих людей вижило тодішнє керівництво… Тепер вони повернулись. І взагалі життя в театрі імені Магара активізувалось.
Ще одна приємна новина — з лютого в театрі відновлює роботу Мала сцена — вистави будуть показувати в укритті театру (до речі, приміщення оформлено відомим запорізьким художником Володимиром Гулічем).
Також в планах театру — гастролі в Кам’янському та Дніпрі. А в перспективі — і в Києві.
Прем’єри, які відбулись
В цьому сезоні в «Магара» відбулась прем’єра нового концерту «Музика вільних», створеного Сергієм Пелюком. Сергій Олександрович понад 20 років очолював музичний фаховий коледж імені Платона Майбороди. Тож музична складова в театрі тепер посилена. Зокрема, тут відмовились від фонограм.
Також відбулись прем’єри відновлених вистав:
— «Пан Коцький».
— «Тев’є-молочник»
— «Гетьман Мазепа».
Які прем’єри готують
Однією з найочікуваніших прем’єр обіцяє стати вистава «Мати» за п’єсою Карела Чапека у постановці режисера Віктора Попова. Кожна його робота — подія для театралів.
«У Віктора Попова своє бачення. Він не робить цю виставу, як прописано за сценарієм. Він робить по-своєму, у нього своє бачення. Але це буде цікаво і дуже актуально. Там багато горя, але вистава подається глядачу з надією, з впевненістю, що далі життя буде щасливе», — поділилась Наталія Власова.
«Наш театр став хабом психологічного розвантаження людей. В театрі, у зв’язку з обставинами війни, змінилось третє покоління постійних глядачів, серед яких багато переселенців», — зазначила заступниця директора Тамара Камлик, яка працює в «Магара» багато років.
Прем’єра вистави «Мати» запланована на 25 квітня.
Але до цього ще будуть цікаві прем’єрні події.
— 30 січня о 17.00 — творчий вечір заслуженої артистки України, бандуристки та вокалістки Ольги Беженарь, до 25-річчя творчої діяльності. (Детальніше розповімо про концерт в одній з наступних публікацій).
— 9 березня — відкриття Поетичного театру, театралізована програма «Шевченко про сьогодні».
— 27 березня — прем’єра танцювального шоу, присвяченого історії танго «TANGO. COVER VERSIONS», до Міжнародного дня театру.
— 12-13 березня — міжнародний вокальний конкурс імені вітки Цісик.
Наталія Власова зізналась, що на цьому конкурсі планують обрати та запросити до театру вокалістів з інших міст. У Запоріжжі гарних вокалістів знайти не змогли — люди або вже працюють, або виїхали.
Що заважає театрам
«Є обставина, яка заважає всім театрально-видовищним закладам і всім нам в житті — це повітряні тривоги. (Під час яких покази переривають і глядачів запрошують в укриття. — Ред.). Спочатку це була одна з причин, з якої люди відмовлялись приходити в театр. Бо тільки зашли в глядацьку залу, як треба йти в укриття і так буває двічі або тричі. А тепер — черги в касу, людей це не зупиняє. Вони спілкуються в укритті.
Якщо йде дитяча вистава, то під час тривоги в укритті працює аніматор, там є багато іграшок. А дорослим встигаємо давати інформацію про майбутні вистави», — каже Тамара Камлик.
Факт
Дві вистави театру імені Магара, «Людожерчик» і «Тіні забутих предків», вийшли у другий тур фестиваля-конкурса на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я. Фінал конкурсу відбудеться у лютому.
Що подивитись в театрі імені Магара найближчими вихідними
— 25 січня о 16.00 — музична романтична комедія “Джаз та дівчата”.
— 26 січня об 11.00 — казка “Мауглі”.
— 26 січня о 16.00 — комедія “Чай з м’ятою або з лимоном”.
Час заходів може змінюватись з об’єктивних причин. Будь ласка, уточнюйте.
Т. 764-38-17 (телефон каси, працює в понеділок з 11.00 до 16.00, з середи по суботу з 11.00 до 18.00, в неділю з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00, вівторок – вихідний), 764-40-72.
Читайте також: У запорізьких музеях навчать малювати аквареллю та робити милі іграшки — майстер-класи у вихідні
І враховуйте, що буфет в театрі імені Магара працює тільки якщо вистава з антрактом.
Ми писали, що у запорізькому театрі покажуть відновлену прем’єру про жінку і ангела — подробиці.
А також, що в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Відбиток» відомої української фотографки Вєри Бланш з Києва, яка тимчасово живе у Токіо.
Фото автора