У краєзнавчому музеї відкрили виставку ляльок ручної роботи, де буде цікаво і дорослим
Понад 50 чудових авторських ляльок ручної роботи 19 майстринь з різних міст представлені на Всеукраїнській виставці авторських ляльок «Чари української зими», яка відкрилась у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. На презентації побувала журналістка zprz.city.
Читайте також: Як цікаво і культурно провести у Запоріжжі найближчі дні — афіша 6-8 грудня
Серед ляльок є герої українських зимових свят — Дня святого Миколая, Різдва, Нового року, Маланки, а також герої українських та закордонних казок та легенд.
Виставка створює чарівну святково-зимову атмосферу, де цікаво як дорослим, так і дітям. Запоріжці дуже любить виставки ляльок. Але під час повномасштабної війни така виставка відкрилась у нашому місті вперше. Організатор незмінний — запорізька творча студія «Біла птаха».
«Важко працюється під час повномасштабної війни. Але намагаємося працювати, допомагаємо іншим. І собі — це така арттерапія — робиш ляльок та трішки відволікаєшся, переключаєшся. Але важкувато», — зізналась zprz.city організатор виставки і керівниця студії «Біла птаха» Віра Бочарь.
Сама Віра Бочарь виставила кілька ляльок, у тому числі й колоритну композицію «Солоха і дяк». Це нова робота, створена спеціально для виставки «Чари української зими». Голови, ручки та ніжки ляльок зліплені з самозастигаючого пластика. Тіло — каркас з синтепоном та з тканиною. Одежу, взуття, аксесуарі — майстриня все робить сама. Каже, створювала Солоху і дяка близько трьох місяців.
«Ми почали готуватись до виставки ще з літа. Рада, що дівчата відгукнулись.Представлені, переважно, нові роботи. У виставці взяли участь 18 лялькарок із Запоріжжя, Дніпра, Києва, Львова та інших міст України та запорізька художниця Олена Снегірьова, яка доповнила виставку петриківським розписом. Поєднання ляльок і картин це завжди дуже добре», — розповідає Віра Бочарь.
Читайте також: Запорізькі художниці створюють дивовижні новорічні ялинкові прикраси ручної роботи — фото
На запитання, в які техніці та з яких матеріалів зроблені ляльки на виставці, майстриня відповідає:
«Ляльки традиційно виготовлені в різноманітних техніках з різних матеріалів. Традиційно це ліплення з полімерної та самозастигаючої глини. Є текстильні ляльки, є з пап’є-маше, з морських мушель, є ляльки валяні з вовни. І родзинка — шикарний дракон зі шкіри, такого в нас ще не було».
Також на виставці представлені дитячі поробки. На відкриття виставки прийшло багато дітей. Але на цій виставці, як ми вже казали. буде цікаво і дорослим.
«Запрошуємо всіх охочих в подорож до світу українських зимових свят та народних казок та фольклору через призму мистецтва лялькарства», — каже Віра Бочарь.
Приходьте у краєзнавчий музей
Виставка ляльок «Чари української зими» працюватиме до кінця січня.
Краєзнавчий музей працює по четвергах, п’ятницях та суботах з 9.00 до 15.00. Каса зачиняється за годину до закриття.
Також в музеї відкрили різдвяно-новорічну фотозону.
Читайте також: На Хортиці відкрилася резиденція святого Миколая (фото)
Також у музеї працюють виставки «Маскувальний арт» (картини-сітки від волонтерської організації «Під парасолькою»), «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932–1933 рр.» (банери), «Війна за Незалежність», «Майдан — початок Незалежності», присвячена історії менонітів нашого краю, експозиції у залах відділу природи, “Розвиток краю кінця ХІХ — початку XX ст.”, «Меблі кінця ХІХ — початку XX ст.», “Дніпрогес — підкорення стихії».
Телефон краєзнавчого музею для довідок 066-322-08-38.
Ми писали, що у Запоріжжі відбудеться кінофестиваль різдвяних фільмів — як потрапити безкоштовно.
Фото автора