У Запорізькій області об’єднають декілька медичних установ. Що відомо

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

У Запорізькій області об’єднають декілька медичних установ. Що відомо

Заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Наталія Будяк. Telegram/ЗОДА

У Запорізькій області в рамках оптимізації закладів охорони здоров'я планують об’єднати декілька медичних установ. Які саме заклади планують поєднати, чи планують скорочувати персонал та яка подальша доля приміщень медичних закладів — розповіла на брифінгу заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації (ЗОДА) Наталії Будяк.

За словами посадовиці, 6 травня, на засіданні Координаційної ради регіону з питань охорони здоровʼя були прийняті наступні рішення:

  • створення в Запорізькій області Центру матері та дитини;
  • об'єднання обласної клінічної лікарні з онкологічним та кардіологічним центрами.

Центр матері та дитини у Запорізькій області

Центр матері та дитини планують створений з трьох обласних закладів:

  • Комунальне некомерційне підприємство (КНП) "Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня" Запорізької обласної ради (ЗОР);
  • КНП "Обласний перинатальний центр" ЗОР;
  • КНП "Обласний медичний центр репродукції людини" ЗОР.

У Запорізькій області об’єднають декілька медичних установ. Що відомо

Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний центр репродукції людини» Запорізької обласної ради. Сайт Запорізька обласна рада"Загальне зниження було у кількості пологів як в Україні, так і в Запоріжжі в цілому, диктує умови, в яких не можна утримувати окремий заклад, якщо в ньому недостатня кількість пологів", — повідомила Наталія Будяк.

За словами заступниці голови ЗОДА, зниження кількості пологів призводить до двох факторів:

  • Недостатня кількість коштів, які отримує заклад від держави. Відповідно заклад не може фінансувати заробітні плати в повному обсязі та не може в повному обсязі закуповувати медикаменти та витратні матеріали.
  • Знижується кваліфікація лікарів.

"Тобто лікарі, які працюють, вони менше приймають пологів і відповідно їхня кваліфікація могла б бути більша, якби цих пологів було більше. До прикладу, перинатальний центр минулого року прийняв 1000 пологів. 1000 пологів за рік — це менше трьох пологів на добу", — підсумувала Наталія Будяк.

У Запорізькій області об’єднають декілька медичних установ. Що відомо

Запорізький обласний перинатальний центр. Сайт Запорізька обласна рада

Посадовиця підкреслила, що у разі, якщо ці заклади об'єднаються, то з'явиться:

  • Можливість надання повного циклу спеціалізованої медичної допомоги від планування вагітності, репродуктивних технологій, саме пологів до ведення своєї дитини до 18 років.

"Медична допомога в цьому випадку буде безпечна й ефективна. У великому закладі набагато вища кваліфікація лікарів, тому що лікарі бачать більше пацієнтів, можуть більше приділяти уваги кожному пацієнту, діагностують складні випадки легше і легше з ними справляються", — повідомила заступниця голови ЗОДА

  • Можливість впровадження послуги "Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій".

"Попри те, що в Запорізькій області є Центр репродукції, цей пакет не підписаний в жодному закладі Запорізької області. Це говорить про те, що кожен із цих закладів, який міг би надавати цю послугу, не може самостійно відповідати вимогам… Тобто в них недостатньо лікарів, або недостатньо обладнання. Якщо ми говоримо про об'єднання, то можемо говорити про те, що Запоріжжя зможе забезпечити цю послугу."

Об'єднання обласної клінічної лікарні з регіональним протипухлинним центром та центром серцево-судинних захворювань

За словами посадовиці, у цих закладах є відділення які дублюють одне одного. Це амбулаторія і діагностичні відділення. Але відділення в обласній клінічній лікарні мають перевагу в тому, що функціонують з можливістю доступу до цілодобового обладнання та діагностики. Також в обласній клінічній лікарні цілодобово функціонує відділення трансфузіології.

"Також там (обласній клінічній лікарні — ред.) є реабілітаційна допомога кардіологічним і онкологічним хворим в тому числі тому, що лікарня має підписані договори з Національною службою здоров'я. Саме на ці пакети й надає реабілітаційні послуги й в гострому і післягострому періоді. Тобто кожен пацієнт зможе отримати супутні медичні послуги, якщо вони знадобляться в рамках одного закладу".

Також заступниця голови ЗОДА нагадала, що в обласній клінічній лікарні вже відновлена трансплантація. Цього року було виконано 2 успішні трансплантації й планується ще одна.

"Ми плануємо цього року створити в обласній лікарні центр трансплантації кісткового мозку, що логічно обгрунтовує те, що онкологічну допомогу й онкогематологічну допомогу також треба концентрувати в обласній лікарні. Таким чином пацієнти, заради яких всі зміни робляться, можуть отримувати безоплатну, ефективну та безпечну послугу".

Новости Запорожья