Рівно 45 років тому у Запоріжжі відкрився завод магнітофонів «Весна», а у 1995 році він не витримав конкуренції
14 грудня 1979 року на «Бабурці» (тоді — Хортицький мікрорайон) відкрили завод магнітофонів “Весна”. До цього легендарні магнітофони випускали не на окремому підприємстві, а на багатопрофільній “Іскрі”. Про цю подію розповідає на своєму сайті відомий запорізький краєзнавець і екскурсовод, а нині військовий Роман Акбаш.
Читайте також: Як великий кінотеатр перетворився на Палац культури — нова історія Запоріжжя
«До речі, у 1970-1980-ті роки касетники родом із Запоріжжя – мабуть, найпопулярніші в СРСР. Переносні запорізькі “мафони” народ любить, навіть попри їхні недоліки – вони нещадно жують дефіцитні касети, часто відмовляються працювати без устромленого в потрібне місце сірника і не менш часто втрачають кришку касетоприймача», — повідомив Роман.
І згадує, що серед радянських меломанів навіть був поширений такий жарт: «Магнітофон «Весна» – нічого спільного з весною, нічого спільного з магнітофоном”.
На сторінці «Атипове Запоріжжя» у фейсбуці поділились спогадами про одну з моделей, «Весну-309». 1986 року Запорізький завод магнітофонів «Весна» випускає новинку — «Весну-309».
«Можна по-різному розуміти фразу «у нього кращий рівень запису», але індикатор рівня запису дійсно став кращим. Зовсім скоро світло-сірий пластик з цієї реклами змінить колір на темно-коричневий, а серед працівників заводу виріб отримає прізвисько — «цегла», — пише «Атипове Запоріжжя»
Ціна «Весни-309» — 172 рублі.
«172 руб — місячна зарплата. Дороге було залізо в СРСР» — «Дивлячись де місячна, а то й півтори-дві», — пишуть люди в коментарях.
Не дивлячись на недоліки, за словами Романа Акбаша, продукцію “Весни” любили. Наприклад, лише за один 1989 рік на запорізькому заводі було випущено майже 40 тисяч магнітофонів.
Втім, конкуренцію із західними аналогами наші магнітофони не витримали. У 1995 році їх виробництво припинили.
Ми писали. що Хортицький район отримав такий статус 19 січня 1995 року — тобто, скоро йому виповниться 30 років. Раніше він був Хортицьким житломасивом і належав до Дніпровського (тоді Ленінського) району.
Фото з сайтів akbash.zp.ua life.zp.ua, зі сторінки у фейсбуці «Атипове Запоріжжя»