На виставці можна побачити вишиті сорочки та рушники
Кілька десятків вишитих сорочок та рушників, що розкажуть більше, ніж будь-який підручник з історії, можна побачити на виставці у ЦКП «Заводський». Це спільна виставка Музею старовинного одягу Яни Яковенко і ГО «Запорозькі Берегині».
Читайте також: У Запорізькій дитячій художній школі відкрилась виставка – які роботи там можна побачити (фото)
Експозицію прикрасили також писанки і кульки, які вишили майстрині з ГО «Запорозькі Берегині». А ще — гарні українські віночки.
Рушники і сорочки для виставки “Автентична скриня. Сьогодення” надали відома збирачка старовини, вишивальниця Яна Яковенко і голова ГО «Запорозькі Берегині» Олена Шевчук.
«Для нас це перший досвід виставки одягу, — розповідає Олена Шевчук. — Звісно, вперше виставили з Яною Яковенко старовинні рушники і сорочки. І ми раді, що виставка в «Заводському» вийшла дуже крутою!
Найстаріша сорочка, яку я презентувала на відкритті, вишита до 1850 року — червоними нитками, гладдю. Верх зроблений з тонкої тканини, низ — з трохи грубішої, він прикритий плахтою. Яна використала сорочки і предмети жіночого одягу для створення різних образів.
Унікальна і чоловіча сорочка, яку відомий історик, краєзнавець, перший директор Національного заповідника «Хортиця» Арнольд Сокульський подарував Верховному волхву Духовного центру «Руське Православне Коло» Світовіту Пашнику. Арнольду Леонідовичу її подарували студенти.
На виставці представлені неймовірні обрядові рушники, які вишили Яна Яковенко і Надія Ткаченко. Можна помилуватися віночками Марини Широкової та цим жіночим аксесуаром, який на виставці подарували Олені Шевчук.
“Приїхала без задніх ніг, але воно того було варте. Дивіться, яку красу ми прикрасили і відкрили у Заводському ХАБі! Це виставка Запорозьких Берегинь і Музею старовинного одягу Яни Яковенко. Очей не відвести! Виставка буде діяти два тижні. І радісно, що так багато людей прийшло, і навіть делегація ціла з Бабурки приїхала, і всім було так цікаво. Така краса і не де-небудь у Києві, Полтаві чи Чернівцях, а у прифронтовому Запоріжжі. Ми є, були, і будем ми. Й Вітчизна наша з нами, як сказав Іван Багряний, автор “Гетсиманського саду” і “Тигроловів”, моїх улюблених книг”, — поділилася враженнями Людмила Гармаш.
Виставка у ЦКП «Заводський» працює до 25 травня за адресою вул. Павлокічкаська, 22.
15 травня, у День вишиванки, “Запорозькі Берегині” відкриють виставку у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. За словами Олени Шевчук, будуть представлені роботи, які майстрині вишивають зараз — сорочки, рушники Ксенії Мороз, Лариси Середи, Віри Лобач, Тетяни Дем’янової, Надії Ткаченко.
А ще на виставці можна буде побачити мотанки Людмили Гармаш і Оксани Кіргеєвої, а також писанки, присвячені окупованим населеним пунктам Запорізької області і несскореним містам і селам, які ворог перетворює на руїни.
Фото Олени Шевчук, Ганни Мартенс і Яни Яковенко.
Раніше ми писали, що запорізькі любителі джазу отримали подарунок до свята. У Запорізькій обласній філармонії відбулася прем’єра програми «Музика і ритми Танго».
Яскраве дійство, приурочене до Всесвітнього дня джазу, поєднало джазові імпровізації, латиноамериканську енергію і ритми танго.
Також ми писали, що запорізький театр ляльок покаже дітям у травні.