У Запоріжжі розробляють Програму розвитку та функціонування української мови. Що відомо

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

У Запоріжжі розробляють Програму розвитку та функціонування української мови. Що відомо

Засідання робочої групи з підготовки мовної програми у Запоріжжі, 7 травня 2024 року. Telegram/ Регіна Харченко

У Запоріжжі створили міську робочу групу з підготовки проєкту Програми всебічного розвитку та функціонування української мови як державної на 2024-2030 роки. Для цього вже провели опитування серед жителів обласного центру та проаналізували вже затверджені мовні програми інших міст України.

Про це йдеться у розпорядженні міського голови №115 р від 03.05.2024, розміщеному на сайті Запорізької міської ради.

Зазначається, що члени утвореної робочої групи отримали проєкт Програми всебічного розвитку та функціонування української мови як державної на 2024-2030 роки — інформацію цього документа мають уточнити та доповнити.

У Запоріжжі розробляють Програму розвитку та функціонування української мови. Що відомо

Склад робочої групи з підготовки проєкту Програми всебічного розвитку і фукціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного житя м. Запоріжжя на 2024-2030 роки. Запорізька міська рада

До складу робочої групи увійшли представники Запорізької міської ради, викладачі Запорізького національного університету, представники Запорізької міської організації ветеранів АТО "ЗМОВА", драматурги, письменники, історики, журналісти та інші.

У Запоріжжі розробляють Програму розвитку та функціонування української мови. Що відомо

Скриншот форми для насилання пропозицій щодо мовної програми у Запоріжжі. Запорізька міська рада

Окрім цього Запорізька міська рада створила спеціальну форму, куди усі охочі мали змогу надіслати свої пропозиції та пройти опитування. За його результатами визначили найбільш пріоритетні сфери суспільного життя, де потрібні додаткові заходи для забезпечення розвитку та функціонування української мови.

У Запоріжжі розробляють Програму розвитку та функціонування української мови. Що відомо

Результати опитування жителів Запоріжжя щодо розробки мовної програми в місті. Суспільне Запоріжжя"Нам потрібно зрозуміти кількісні та якісні показники вимірювання ефективності цієї програми. Наше завдання – зробити цю програму живою. Вона має здійснювати лагідну українізацію та створювати умови, які допоможуть мешканцям нашої громади з легкістю перейти на українську мову у побутовому та діловому спілкуванні", — повідомила секретар міськради Регіна Харченко.

Подібна програма розвитку та функціонування української мови вже затверджена на рівні області у 2022 році. Згідно з нею, у регіоні мають:

  • здійснювати моніторинг дотримання норм законодавства щодо мови освітнього процесу;
  • поповнювати бібліотечні фонди книгами українською мовою;
  • проводити на місцевому та обласному рівнях мовно-літературні конкурси;
  • проводити у День української писемності й мови "Диктанту національної єдності";
  • надавати підтримку громадським ініціативам щодо поширення та популяризації української мови;
  • проведення культурно-просвітницьких заходів, спрямованих на популяризацію української мови, культури та історії України тощо.

Наступного тижня у Запорізькій міській раді проведуть останню зустріч робочої групи, де мають представити остаточний варіант Програми всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя міста Запоріжжя на 2024-2030 роки.

Раніше Суспільне повідомляло, що Запоріжжя є одним із 12 обласних центрів, де не прийняли мовну програму.

Новости Запорожья