Біля запорізьких річок розпочали боротьбу з комарами
У Запоріжжі на обліку є велика кількість анофелогенних водоймищ, де з’являються малярійні комарі, які переносять малярію та дирофіляріоз. Для зменшення щільності заселення водойм личинками комарів проводиться обробка водоймищ нешкідливими біологічними препаратами. Про це повідомили у Запорізькій міській раді.
Читайте також: Перейменування вулиць, новий сквер, випадки сказу та звернення медиків до президента – головні події Запоріжжя за тиждень
Зазначається, що кожної весни співробітники Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб обстежують міські водойми на наявність личинок кровососних комарів. У разі їх виявлення надсилаються запити на виконання робіт з суцільної одночасної дезінсекції.
«Виконавець цих робіт – департамент муніципального управління міської ради – запланував провести дезінсекцію водоймищ загальною площею понад 180 гектарів. Ці роботи вже виконані у Шевченківському районі і зараз тривають у Комунарському. Загалом будуть оброблені анофелогенні водоймища в усіх районах Запоріжжя», — зазначили у мерії Запоріжжя.
Минулого тижня співробітники Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб виявили у пробах річкової та ставкової води личинки комарів. Відразу були заплановані роботи з дезінфекції.
Фахівці обробляють прибережну зону міських протоків, ставків і річок сертифікованим препаратом бактокуліцид. Він вбиває личинку комара, але не шкодить людям, рибам та птахам. Розпилюють препарат уздовж самої кромки води, де зазвичай комарі відкладають личинки на водоростях, мушлях, камінцях. Таку дезінсекцію треба проводити кілька разів на сезон.
Раніше ми писали, що у Запоріжжі виявили випадки сказу у тварин.