За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Валерій Стойчев на тлі «Садиби Попова». Колаж Суспільного. Фото: Суспільне Запоріжжя I ЗОДА
Запорізький апеляційний суд розглянув скарги Запорізької обласної ради, Комунального закладу (КЗ) "Василівського історико-архітектурного музею-заповідника "Садиба Попова" та Головко Анни Олександрівни на рішення Жовтневого районного суду міста Запоріжжя у справі за позовом Стойчева Валерія. Так, в частині щодо поновлення на посаді директора КЗ "Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова" Валерія Стойчева — рішення суду залишилося без змін. Проте на понад 533 тисячі гривень зменшилася сума оплати за час вимушеного прогулу.
Про це йдеться у постанові Запорізького апеляційного суду від 21 грудня 2023 року за справою №331/5612/21.
"В частині позовних вимог Стойчева Валерія Михайловича до Запорізької обласної ради, КЗ "Василівський історико-архітектурний музейзаповідник "Садиба Попова" Запорізької обласної ради, треті особи: голова Запорізької обласної ради Жук Олена Юріївна, Головко Анна Олександрівна, про визнання незаконним та скасування рішення, поновлення на роботі – рішення суду залишити без змін", — йдеться у тексті постанови.
Окрім цього, з КЗ "Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова", за постановою суду, має бути стягнута середня заробітна плата на користь Валерія Стойчева за час вимушеного прогулу розміром 319 566,60 гривень.
Постанова Запорізького апеляційного суду може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів.
Рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 18 липня 2023 року
Згідно з рішенням від 18 липня 2023 року Жовтневого районного суду м. Запоріжжя сума до сплати Валерію Стойчеву за час вимушеного прогулу складала понад 853 тисячі гривень.
Також, Валерія Стойчева поновили на посаді. Адже згідно з рішенням суду Головко Анна, яка у 2021 році була обрана директоркою "Садиби Попова" насправді не мала відповідного досвіду. Тобто її кандидатура не відповідала кваліфікаційним вимогам, а саме станом на 31.08.2021 року жінка не мала трьох років стажу роботи у галузі культури.
Адже згідно з ч. 1 ст. 21-1 Закону України "Про культуру", керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має, зокрема, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років.
Фрагмент з рішення суду у справі 331/5612/21. Фото: Суспільне Запоріжжя