У Запорізькій області будують ще одну «підземну» школу
У Запорізькій області продовжуються будівництва підземних шкіл, так у Комунарському районі обласного центру підготовчі роботи розпочались ще у червні , ще одна будується прямісінько у центрі Запоріжжя . Загалом планується побудувати близько п’яти шкіл.
Так, будівельники вже розпочали армування котловану майбутньої «підземної» школи в Кушугумській громаді. Про це повідомили у Запорізькій ОДА.
Читайте також: Унікальний навчальний заклад – у Запоріжжі будують школу-фортецю
В цій сільській школі є найпростіше укриття, розраховане на 50 осіб, тому з листопада 2023 року навчання тут проводилося в змішаному форматі. Але не всі батьки відпускали дітей до школи, адже хвилювались за їхню безпеку.
Наразі тут працює техніка та 20 робітників. На місці величезного котловану завглибшки 6,6 метра колись був шкільний стадіон. Нині спортивні конструкції демонтували, але згодом зможуть повернути на попереднє місце.
«На сьогодні ущільнено дно котлована, зроблена бетонна підготовка, виконані роботи з гідроізоляції. Для цього використовуємо якісні матеріали французького виробництва. Зараз виконуються роботи з армування фундаменту. Плануємо закінчити об’єкт до кінця року», – повідомив керівник проєкту Сергій Лаврушко.
Темпи будівництва «підземної» школи перевірив голова Запорізької ОДА Іван Федоров. Він зазначив, що школа розрахована на 1 000 дітей, навчання проводитиметься у дві зміни.
«Таким чином, зможемо посадити за парти не тільки місцевих школярів, але й учнів з навколишніх населених пунктів. Забезпечимо підвезення їх до школи. Для цього придбаємо і передамо шкільний автобус», – повідомив очільник області.
Фінансування будівництва «підземної» школи здійснюється коштом субвенції з державного бюджету у розмірі 100 мільйонів гривень. Ше 10 мільйонів на умовах співфінансування виділила Кушугумська селищна рада.
Раніше ми писали, що у Михайлівській сільській об’єднаній територіальній громаді Запорізького району працюють чотири школи, всі — виключно дистанційно, з міркувань безпеки, там практично немає укриттів. Біля двох з них планують побудувати протирадіаційні укриття або підземні школи для офлайн-навчання , але за проєктом їх не вистачить на всіх учнів.