Вплив харчування на лікування застуди — що додати, а що виключити з раціону

Лікування застуди — це важливий процес, якому варто приділяти достатню увагу. Помилкою буде вважати, що можна не змінювати спосіб життя після появи перших ознак хвороби, або що можна просто дати собі кілька днів на відновлення. Будь-яке захворювання (навіть те, яке можна вилікувати симптоматичними засобами) — це стрес для організму, з яким потрібно боротися.
Непогано з відновленням загального стану можуть впоратися симптоматичні засоби. Так, за посиланням https://anc.ua/ru ви можете знайти багато засобів, які використовуються для лікування застудних захворювань і чинять жарознижувальний і протизапальний ефект. Але, крім медикаментозного лікування, необхідно також приділяти увагу змінам у способі життя.

Які продукти рекомендується їсти

Зміни в раціоні можуть допомогти організму ефективніше боротися з вірусом:

  1. Введіть у меню більше фруктів та овочів. Ці продукти є джерелом великої кількості вітамінів, які необхідні людині для існування. Так, зелень (наприклад, шпинат) містить велику кількість вітаміну С, необхідного для підвищення загальної резистентності.
  2. Збільште кількість білків. Білки (особливо тваринні) необхідні для регенерації тканин, які пошкоджує вірус, та чинять загальнозміцнювальну дію.
  3. Вживайте продукти, багаті на цинк. Цей мікроелемент відповідає за процеси регенерації (особливо шкіри та слизових), а також прискорює настання одужання.
  4. Використовуйте природні пробіотики (наприклад, йогурти). Це необхідно, щоб відновити баланс власного біоценозу.

Коли відновлюється апетит, краще вживати здорову їжу, яка допомагатиме організму в боротьбі з вірусами.

Що краще виключити з раціону

Деякі продукти можуть нашкодити в процесі застуди, тому їх необхідно прибрати з раціону:

  1. солодощі — вони сприяють розвитку запалення та заважають роботі імунної системи;
  2. смажена та надто жирна їжа — її важко перетравлювати та засвоювати, а організм змушений витрачати на це енергію;
  3. алкоголь — вкрай негативно впливає на здоров’я та організм загалом.

Виключення цих страв може допомогти вам підтримати власні захисні сили.

Які препарати краще приймати

Щоб допомогти організму боротися з інфекцією, можна приймати симптоматичні засоби:

  1. Парацетамол;
  2. Ібупрофен;
  3. ацетилсаліцилову кислоту.

З інструкціями ви можете ознайомитися на сайті аптеки (наприклад, за посиланням https://anc.ua/ru/product/atsetylsalitsylova-kyslota). Але пам’ятайте — якщо симптоми погіршуються, не слід чекати на появу ускладнень, краще одразу звертатися до лікаря. Нарощування інтенсивності симптоматики може свідчити про те, що у вас розвивається не застуда, а грип, який є більш небезпечним захворюванням.

Новости Запорожья