Запоріжець показав, як виглядає південна частина Хортиці
До Каховської катастрофи у південній частині острова Хортиця знаходилися плавневі ліси, озера і протоки. Понижена частина острова практично торкалася води, утворюючи плавні – густий ліс, що ріс біля річки, або просто у воді.
Який вигляд має зараз ця частина Хортиці, після понад року після Каховської катастрофи, на своїй сторінці у фейсбуці показав запорізький фотограф Роман Косенко.
Читайте також: У Запоріжжі впав рівень води у Дніпрі — добре видно залишки дерев’яних мостів 1944 року (фото)
Плавні Хортиці – це зона абсолютної заповідності, де можна побачити рідкісні види рослин і найстаріші дерева острова. Тут, свого часу у дзеркальній гладі озер відбивалися широкі крони дерев.
Тепер же через обміління хортицьких озер, води практично немає, дерева ростуть на суходолі, а навколо них — очерет.
Південна частина Хортиці – це одна з небагатьох ділянок Великого Лугу Запорозького, легендарної країни Гілеї, що збереглася донині. До затоплення водами Каховського водосховища країна плавнів займала площу від острова Хортиця й далі вниз за течією Дніпра на десятки кілометрів.
Але наразі, після підриву окупантами Каховської ГЕС, плавні Хортиці змінилися – значно впав рівень води.
Раніше ми писали, що на березі Дніпра у Запоріжжі знайшли ріг давньої тварини. Припускають, що цей ріг належить бізону чи зубру, який мешкав на цих територіях тисячі років тому. Однак, у коментарях люди також висувають версію, що ріг належить туру.