Унікальний сад знаходиться на тимчасово окупованій території — поблизу села Нове Пологівського району
Сім’я Наталії та Сергія Ольшанських добре відома і в Запоріжжі, і в Україні. У 2013 році вони заснували найбільший у Європі кизиловий сад, вирощений за органічною технологією.
До початку війни над власною справою працювали всією родиною: Ольшанські старші та двоє їхніх дітей. Але після повномасштабного вторгнення все змінилося. Родині довелося переїхати до Запоріжжя, залишити домівку, техніку, виробництво, 150 т врожаю та 14 га кизилового саду. Про це повідомили на сторінці Запорізької обласної служби зайнятості у фейсбуці.
Читайте також: «Обожнюю свою роботу» — запоріжанка відкрила ательє, де шиє вишиванки та ремонтує одяг
Наталя та Сергій ще з 2014 року займалися волонтерською справою і продовжили її вже в прифронтовому Запоріжжі, а Данило добровольцем пішов захищати Батьківщину. Але, на превеликий жаль, у серпні 2022 року Данило Ольшанський загинув.
Тож нині, розповіла Наталя, відмовитися від сімейного бізнесу – не мають права, а повинні його розвивати.
Від колег-підприємців Наталя дізналася про урядовий проєкт «єРобота» за програмою «Власна справа». Підприємиця захистила бізнес-план в центрі зайнятості та отримала 250 тис грн на розвиток власної справи.
В Запоріжжі залишилася частина продукції – біля 40 т кизилу. На кошти гранту було придбано обладнання для комплексної переробки та низькотемпературного зберігання сировини. До підприємства за грантовою програмою було працевлаштовано двох працівників.
Читайте також: «Місце, де хочеться проводити свій час» — мешканка Запоріжжя відкрила кав’ярню з крафтовими десертами під час війни
«Ми знайшли приміщення, зробили ремонт – і сьогодні маємо повіністю готове підприємство. Відновлено весь асортимент продукції «Famberry» – більше 50 видів. Ми перші, хто отримав право використовувати знак, розроблений Міністерством ветеранів України – «Створено Захисниками», — з гордістю розповідає пані Наталя.
В планах сім’ї Ольшанських повернутися додому, відновити сад та розширити асортимент продукції. Запустити виробництво молочної продукції з кизилом, морозиво, кондитерські вироби, цукерки.
За словами власників — головна мета розширення компанії — щоб українці вживали натуральні якісні продукти.
Раніше ми також розповідали про запоріжанку, яка відкрила власну справу та шиє речі для військових.