Візит міністра агрополітики у Запоріжжя: держпідтримка, бронювання співробітників, використання земель для фортифікацій

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Зустріч представників ЗОДА з Міністром аграрної політики та продовольства України Віталієм Ковалем. ЗОДА

З 10 вересня розпочався прийом заявок за державною програмою підтримки аграріїв з прифронтових регіонів та, зокрема зі Запорізької області.

Про те, яку саме допомогу можуть отримати аграрії, скільки заявок вже погоджено, про бронювання співробітників аграрного сектора та можливість отримати компенсації за використання сільськогосподарських земель під фортифікаційні споруди — розповів під час візиту до Запоріжжя, що відбувся 12 вересня, Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Державна програма підтримки аграріїв з прифронтових регіонів

За словами Віталія Коваля отримані від держави за програмою підтримки аграріїв з прифронтових регіонів кошти фермери можуть використовувати, як вважають за потрібне:

"У Запоріжжі вже 84 заявки схвалені. Фермери отримують допомогу в 1000 грн за 1 га оброблюваної території на території прифронтовій і в зоні бойових дій — це 2000 грн за гектар. Ця підтримка вже відбувається", — розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України. Суспільне Запоріжжя

Подати заявку можна через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 25 вересня.

Посадовець наголосив, що мета візиту почути проблемні зони, які хвилюють саме фермерів Запорізької області:

"Це і землі під фортифікаційними спорудами, це і надання компенсації, формулювання державної політики стосовно зони активних дій, прифронтових дій, щоб диференціація підтримки саме аграрним підприємствам була іншою виходячи з тих викликів з якими зіштовхуються фермери. Адже виклики на Запоріжжі інші ніж у Львівській чи Закарпатській області".

Компенсації за використання сільськогосподарських земель під фортифікації

Міністр агрополітики повідомив, що нині в робочих групах обговорюються можливість щодо надання компенсацій за використання сільськогосподарських земель під фортифікації:

"Фермери чітко розуміють пріоритетність — оборона понад усе, але ті вилучені землі, які на жаль вийшли з обігу під фортифікаційними спорудами це є проблема для них, вона чітко озвучена в грошових коштах, адже є сплати за паї, є витрати які несуть фермери. Саме прифронтових території й фортифікаційних споруд — це питання які міністерство взяло на порядок денний №1".

Бронювання співробітників аграрного сектора

Відповідаючи на питання щодо бронювання співробітників аграрного сектора, посадовець наголосив:

"Всі пакети, які заходять міністерству на підпис з бронювання, підписуються негайно, адже ми розуміємо, що спроможність сільського господарства залежить від людей, які працюють на складній техніці, на комбайнах. Тому, що підготувати тракториста чи комбайнера це роки праці. І у 2024 році вже сьогодні ми маємо більше в півтора рази заброньованих підприємств ніж були в 2023 році", — наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України.

Читати ще

Читати ще Програми підтримки аграріїв у прифронтових регіонах: яку допомогу фермери можуть отримати від держави

Новости Запорожья