Богдан Ротань працював на Запоріжсталі майже 25 років, а останні два – боронив Україну на фронті
З початку повномасштабного вторгнення до лав ЗСУ стали понад 1200 працівників Запоріжсталі. На жаль, 60 мужніх металургів-захисників вже не повернуться до родин, колективів. Серед них – Богдан Ротань, працівник цеху гарячої прокатки комбінату.
Читайте також: Двічі втрачав дім через окупацію: захисник Маріуполя Олексій Бєлоусов отримав власну квартиру за програмою «Серце Азовсталі. Вдома»
50-річний Богдан Ротань доєднався до колективу металургів ще у 2000-х роках, працював різальником холодного металу у ЦГП. Маючи великий досвід, часто ділився ним з новачками у колективі, передавав свої знання молодому поколінню прокатників.
«Я працював разом з Богданом понад 13 років і за цей час між нами ніколи не виникало конфліктів. Він був щирою та відкритою людиною, завжди готовий прийти на допомогу та підтримати, дати слушну пораду – як особисту, так і професійну, – згадує колега Богдана майстер Євген Яровий. – До речі, ми з ним навіть мали спільне хобі – фалеристику (ред. – колекціонування й вивчення нагородних знаків), тому нам завжди було про що поспілкуватися».
А ще Богдан Ротань був гарним сім’янином, виховував трьох синів та часто розповідав колегам, як ходив з ними у походи на Хортицю.
Так було до червня 2022 року. Саме тоді Богдан став на захист країни. Разом з побратимами у складі 53-ої окремої механізованої бригади ЗСУ брав участь у боях на Сумському та Донецькому напрямках.
«Весь колектив з нетерпінням чекав на повернення Богдана. Ми тримали зв’язок, завжди намагалися підтримати – і морально, і матеріально. Організовували збори, закривали нагальні потреби», – додає Євген Яровий.
Не стояло осторонь і підприємство. Комбінат забезпечив Богдана захисною амуніцією, термобілизною. Не залишили без уваги і родину: рідні отримували гуманітарну допомогу від Запоріжсталі та солодкі подарунки для малечі.
Життя бійця обірвалося у вересні минулого року внаслідок мінометного обстрілу на Донецькому напрямку, поблизу селища Нью-Йорк. Як розповідають друзі та близькі Богдана, спершу він вважався безвісти зниклим, але вже згодом родина отримала сумну звістку.
«Це непоправна втрата для нашого колективу. Однак, Богдан загинув, як справжній герой, боровся до кінця. Завдяки йому та його побратимам, усім українським військовим, ми маємо змогу працювати в українському Запоріжжі, на рідній землі. Зберігатимемо пам’ять про нашого відважного колегу», – додає Євген Яровий.
Зазначимо, що Група Метінвест створила меморіал пам’яті з історіями полеглих українських захисників – співробітників Метінвесту. Ознайомитися з ними можна за посиланням metinvest.media/ua/memorial.
Раніше ми писали, що як боєць запорізької бригади повернувся на фронт після втрати ноги та реабілітації (фото).