Військовий, що втратив ногу на Запорізькому напрямку, став командиром підрозділу БПЛА

Військовий, що втратив ногу на Запорізькому напрямку, став командиром підрозділу БПЛА

Віталій з позивним «Купол» під час виконання бойового завдання втратив ногу, однак повернувся на фронт й далі віддано докладається до справи захисту Батьківщини

Родом Віталій з Дніпра. У 2014-му році пішов добровольцем до батальйону міста Дніпра «Січеслав». Вже через півтора року перевівся до полку «Азов». Історію захисника розповіли на сторінці 108 окремої бригади територіальної оборони.  

Коли АТО/ООС перейшло у стабільну фазу, Віталій звільнився та перейшов до цивільного руху «Азову». В рідному місті він запровадив програму, в рамках якої викладались теорія та практика такмеду, вогневої, саперної та інших справ.

Агресивність москви зростала. І в Азовському русі почали готуватися до нової хвилі воєнного загострення.

Віталій разом з друзями одразу влилися у 98-й батальйон тероборони, який на той час тільки формувався. Побратими прийшли організовано і сформували роту, а «Купол», як військовий з бойовим досвідом, став командиром одного з її взводів.

Читайте також: Захисник з Енергодара в бою врятував життя побратима (фото)

Згодом взвод Віталія першим відправився на Покровське, де зайняв рубіж оборони. Для хлопців розпочиналася справжня війна. Без важкого озброєння (мали лише автомати, кулемети та гранатомети) тероборонівці вже у складі батальйону згодом розпочали оборонні бої в районі Великої Новосілки. Було дуже важко: ворог переважав у живій силі та озброєнні, та мав плани будь-що прорвати оборону українських захисників.

«Підрозділ ніс втрати. Витаскували поранених та загиблих, але тримались», — згадує «Купол».

Під час АТО він воював тут, а тому знав місцевість і це здорово виручало. Оборона сіл Времівки, Нескучного лягла в славну історію 108-ї бригади ТрО, яка вже тоді проявила себе «залізною» піхотою.

Коли частині надійшов наказ відходити на відновлення, останню ротацію доручили проводити саме «Куполу».

Далі на добровольців з 98-го бату чекав рейд на Маріуполь, завданням якого було розблокування оточених азовців. Віталій також визвався. Проте надійшов наказ, і його направили з побратимами для покриття флангу, аби не допустити оточення самого рейду. За підсумками операції хлопці зі взводу Віталія отримали нагороди.

«На Запорізькому напрямку, куди нас перекинули, чекали нові виклики, — каже Віталій. — Зокрема, слід було терміново будувати та суттєво покращити оборонні позиції. Організував нарізку та доставку деревини. Довелось багато копати…

Водночас бойова міць підрозділу зросла. У нас з’явилися СПГ, великокаліберний кулемет, 60-мм міномет, розвідувальні коптери і навіть снайперська пара. Хлопці з досвідом АТО вміли з цим працювати і навчали інших».

Читайте також: Батальйон сформувався в дорозі — працівник Запорізької АЕС пішов на фронт добровольцем у перший день повномасштабної війни

Захисники України вели активну оборону. Корегували міномети за допомогою аеророзвідки, здійснювали вогневі нальоти. Під час одного з них автівка «Купола» наїхала на ворожу міну ТМ і підірвалася.

Віталій втратив ногу і на рік вибув зі строю. Лікування у госпіталі, реабілітація, допомога патронатної служби «Азову», і Віталій повернувся до рідної частини та заявив, що буде з побратимами до перемоги.

Командування спрямувало військовослужбовця у підрозділ БПЛА. Тепер він — командир. Багато навчався у досвідчених пілотів, пройшов спецкурси, а найбільше приділив уваги нарощенню бойових спроможностей підрозділу.

«Спільними зусиллями нам вдалося значно врізноманітнити парк БПЛА. І якщо раніш у взводі бойова робота велась лише вдень, то зараз цілодобово, — розповідає «Купол». — Якщо раніш техніка ворога з метою ротації особового складу дозволяла собі заїжджати до передових позицій, то зараз вони вже забули про це. Адже на рахунку підрозділу десятки УРАЛів, МТЛБ та інших транспортів, які  знищені нашими FPV та скидами. Наші дрони дістають на десятки кілометрів в глиб ворожої території та нищать техніку окупантів далеко від лінії розмежування».

Читайте також: Допомогла геодезія — боєць запорізької бригади Нацгвардії врятував побратимів від атаки ворожого дрона (відео)

Віталій з гордістю говорить про своїх хлопців, на яких покладається як на професіоналів. Саме вони у свій час започаткували спільну роботу коптера-розвідника та ударних дронів. Саме у такий спосіб вдалося вполювати чимало систем озброєння та бронетехніки російських окупантів, серед яких танки, самохідні артилерійські установки, зенітні ракетні комплекси.

За внесок у справу захисту України «Купол» нагороджений чисельними відзнаками, серед яких орден «Лицарський хрест добровольця», медаль «Хоробрість в бою», медаль «За військову службу Україні», «Сталевий хрест» та інші.

Раніше ми розповідали історію бійця із Запоріжжя, який більш ніж 30 діб обороняв позиції разом із побратимами.

Джерело

Новости Запорожья