
Кожен вибух, кожна пожежа після обстрілу завдає повітрю над Запорізькою областю величезної шкоди
Атмосферне повітря над Запорізькою областю продовжує потерпати від наслідків збройної агресії рф, і масштаби цієї шкоди щодня зростають.
За підрахунками екологів, загальна сума збитків уже перевищила 23,4 мільярда гривень. Про це повідомили у пресслужбі Держекоінспекція Південного округу.
Читайте також: Запоріжжя вкрилося димом: у повітрі зафіксували перевищення формальдегіду (відео)

Тож, за словами фахівців інспекції, з 24 лютого 2022 року і до початку серпня 2026 року в регіоні зафіксували чимало випадків, коли ракетні удари, артилерійські обстріли, вибухи та пожежі, спричинені бойовими діями, шкодили якості повітря.
Йдеться про те, що коли горять будівлі, споруди, техніка та інші об’єкти, в атмосферу потрапляють значні обсяги забруднюючих речовин. Це, своєю чергою, посилює й без того важке техногенне навантаження на довкілля Запорізької області.
Спеціалісти провели відповідні розрахунки та встановили: загальний розмір шкоди, завданої повітрю над областю, уже сягнув 23 мільярди 483 мільйони 119 тисяч гривень.
Також зазначається, що всі матеріали фіксації та результати підрахунків інспектори вже передали правоохоронцям — їх використають у кримінальних провадженнях. Крім того, інформацію направили до Оперативного штабу.
Варто розуміти, що йдеться не про якийсь один інцидент, а про систематичну фіксацію наслідків бойових дій упродовж усього періоду повномасштабного вторгнення.
Кожен новий обстріл, кожна пожежа в місцях влучань додає до загальної суми збитків, тож підсумкова цифра продовжує зростати. Фахівці інспекції наголошують: моніторинг стану атмосферного повітря триває безперервно, а всі дані фіксуються для подальшого використання як доказова база.
Раніше ми писали, що екоінспектори підрахували шкоду, яку бойові дії завдали землям і атмосферному повітрю Запорізької області
