У Запорізькій обласній клінічній лікарні успішно провели надскладну операцію з видалення рідкісної пухлини кісток обличчя та відновлення його анатомії
У Запорізькій обласній клінічній лікарні успішно провели надскладну операцію з видалення великої пухлини, що вразила кістки обличчя пацієнтки. Про це повідомила прес-служба медичного закладу.
Читайте також: Від хірургії до хімієтерапії — у Запоріжжі запровадили комплексний підхід до лікування онкології
Хвороба не лише деформувала обличчя, а й поступово витісняла око жінки вбік. Після семи років боротьби з недугою та невдалої попередньої операції в іншому регіоні, 67-річна Ольга Григорівна наважилася на ще одну спробу — і не дарма.
«Я терпіла чотири місяці, аж поки одного дня син не сказав: “Я не хочу бачити, як помирає моя мати”. Саме після цих слів я наважилася звернутися до лікарів. Їхала на операцію до Запоріжжя з думкою, що це квиток в один кінець. Але те, що сталося – справжнє диво», – розповідає пані Ольга.
Діагноз – фіброзна остеодисплазія. Після попереднього втручання пухлина почала рости знову. Цього разу медики ЗОКЛ підійшли до ситуації комплексно, залучивши одразу кількох спеціалістів.
«Ми побачили, що ураження поширилося на кілька ділянок, і зрозуміли: простим втручанням не обійтися. Тому до операції залучили нейрохірурга та щелепно-лицьового хірурга. Завдяки командній роботі все минуло успішно й без ускладнень», – пояснює лікарка-отоларинголог відділення Анастасія Коваль.
Операція тривала кілька годин. Частину втручання виконали ендоскопічно через носові ходи, іншу – через зовнішній надріз вздовж лінії росту волосся. Це дозволило видалити пухлину радикально, але зберегти природні риси обличчя. Уражену частину лобної кістки замінили титановою пластиною.
«Наше завдання було не лише прибрати патологію, а й подбати про зовнішність пацієнтки. Ми видалили утворення разом із хворими тканинами, залишивши лише здорові. Додатково встановили дренаж для правильного відтоку та швидшого загоєння», – розповідає завідувач відділення мікрохірургії ЛОР-органів Олексій Тилля.
Нині пацієнтка почувається добре, відновлюється після операції та готується повернутися додому в Нікополь. Вона дякує лікарям за професіоналізм і медсестрам за турботу.
«У Запорізькій обласній клінічній лікарні створені всі умови, щоб навіть найважчі випадки завершувалися перемогою над хворобою. Для нас важливо не лише врятувати життя, а й повернути людям віру в себе та у майбутнє», – зазначає директор ЗОКЛ Ігор Шишка.
Контакт-центр ЗОКЛ:
(068) 812-97-76
(066) 146-03-17
Адреси у Запоріжжі:
Оріхівське шосе, 10
вул. Культурна, 177
вул. Перемоги, 78
Раніше ми повідомляли про те, що у Запоріжжі модернізують підстанцію екстреної допомоги