Від земської управи до краєзнавчого музею – історія запорізької величної будівлі (фото)

Від земської управи до краєзнавчого музею – історія запорізької величної будівлі (фото)

Більше ста років тому у Запоріжжі з’явилась чи не найгарніша будівля у місті

29 травня 1913 року міською управою був затверджений проєкт величної будівлі Олександрівської земської управи. Історію цієї будівлі розповів запорізький краєзнавець Роман Акбаш на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також: Як запорізький краєзнавчий музей працював сто років тому і що там показували

На той час земська будівля розташовувалась ще на розі Благовіщенської та Олександрівської вулиць. Зараз у тій будівлі – Олександрівський районний суд. Під будівництво нової будівлі була придбана ділянка Майоренка – на розі Олександрівської та Троїцької вулиць. Будівництво розпочалося в червні 1913 року. Вже за два роки будівля Олександрівська була збудована.

Окрім земської управи у ній до нашого часу розміщувалося багато різних установ. Серед них – штаб 13-ї армії Південно-Західного фронту, повітовий, губернський, окружний та обласний виконкоми, міськрада, поліція, обком компартії.

У 1977 році будівлю було передано Запорізькому обласному краєзнавчому музею.

Запорізький краєзнавець говорить, що стосовно автора проєкту будівлі багато років існувало декілька думок. Нещодавно ж дослідникам вдалося знайти в публікації однієї з місцевих газет від 1919 року прізвище архітектора – ним виявися місцевий архітектор В. Смирнов, який спроєктував будівлю під керівництвом Якова Деланта.

Раніше ми писали, що запорізький музей отримав у подарунок унікальні фото Дніпрогесу.

Джерело

Новости Запорожья