В Хортицьому районі біля Духів природи квітне павловнія
Парк Поколінь – один із двох парків наймолодшого району Запоріжжя, Хортицького. Та й парк молодий — заснований у 1995 році. Він досить довгий – витягнутий уздовж більшої частини вулиці Запорізького козацтва.
З боку ринку «Ювілейного» він більш-менш доглянутий, з хвойниками та підстриженими кущами. Є клумби з квітами.
Читайте також: Символи спротиву — у Запоріжжі з’явились нові мурали (фото)
Ближче до протилежного боку парка — більш «дика» природа. Зате можна побачити дикорослі квіти.
А от лавки в цьому парку практично всюди вже довгий час потребують ремонту. Але проблема в тому, що більша частина території парка Поколінь належить Запорізькому району, а саме Долинській громаді.
Та все ж цієї весни вдалося прибрати занедбаний кіоск і деякі залишки конструкцій з цегли на землі Долинської громади. Дещо від колишнього дитячого майданчика ще залишилось.
Але в цілому весною у парку Поколінь гарно — багато зелені, різноманітних дерев і кущів, які квітнуть. Тут є горобина, ялинки та сосні, клени, каштани, берези, дуби, жасмин та інші рослини. Зараз ще квітнуть каштани і тому помітно, як їх багато.
А ще можна натрапити на рожеві хмарки — кущі тамарикса, який вже відцвітає. Ми писали, що у Дніпровському районі, неподалік будівлі районної адміністрації, можна побачити кущі тамарикса з дивовижним цвітом, які здалеку виглядають так, ніби вкриті снігом. Зараз рослини вже не такі пухнасті.
І зовсім несподівано, але тут є й квітучі дерева, які у Запоріжжі побачиш нечасто — павловнію або Адамове дерево. Тож, можна встигнути помилуватись їхніми неймовірно красивими квітами.
Павловнія — це цінне декоративне садово-паркове дерево з чудовими суцвіттями для вирощування в районах із теплим та вологим кліматом, любить сонце. Спочатку Адамове дерево росло у таких країнах, як Китай, В’єтнам, Лаос, Тайвань, Корея, до теперішнього часу поширилося по всьому світу. В Україні павловнія зростає практично всюди, краще розвивається в південних і західних регіонах.
Зазвичай цвітіння павловнії починається ранньою весною, у квітні-травні, задовго до того, як розпускається листя. Квітне шість-вісім тижнів.
Павловнія росте з краю парку, що ближче до зупинки «Пошта». До речі, поряд з деревами можна побачити велике різноколірне каміння з графічними малюнками — композиція називається «Духи природи». Так їх назвала запорізька художниця, майстриня з петриківського розпису Оксана Хижняк, яка розписала камені у 2019 році. Нині, щоправда, вони дещо вицвіли, але все одно виглядають незвичайно. Зараз художниця тимчасово не в Запоріжжі, але хоче відновити краски, коли зможе повернутись.
Читайте також: Неймовірна краса — у Запоріжжі розквітло тюльпанове дерево (фото)
Факт
Павловнія потрапила під заборону
У 2023 році Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України заборонило використовувати павловнію (види та гібриди) для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг, тобто висаджувати в лісах і посадках.Ті дерева, які вже ростуть, не вирубують.
Усього до переліку заборонених рослин ввійшло 13 видів рослин. Причина — при посадці у ліси вони витісняють місцеві види із природних ландшафтів. В Україні багато лісів постраждали через російську агресію та потребують відновлення.
Ми писали, що центральний запорізький парк відзначає 66-річчя (фото).
Фото автора