Вальс на «біс» — у Запоріжжі меломани насолоджувалися музикою Шопена

Вальс на «біс» - у Запоріжжі меломани насолоджувалися музикою Шопена

Витонченість та романтизм — так можна охарактеризувати програму «Шопен. Вальси», з якою у Запорізькій обласній філармонії виступив піаніст з Дніпра Гліб Адлуцький

Цікаво, що спочатку виступ лауреата міжнародних конкурсів, викладача Дніпровської академії музики планувався в камерній залі. Але бажаючих послухати вальси Шопена у його виконанні було так багато, що керівництво філармонії перенесло концерт у велику залу. І любителів класичної музики прийшло чимало!

Фридерика Шопена вважають одним із найвидатніших композиторів-романтиків, він також є одним із найвідоміших піаністів свого часу: Шопена навіть називають «поетом фортепіано».

Читайте також: «Три генії. Три музичні світи» — у запорізькій філармонії вчергове вражали слухачів

Збереглося понад 230 творів Шопена, у творчій спадщині композитора – 17  вальсів для фортепіано. Частина з них прозвучала у віртуозному виконанні Гліба Адлуцького, якого публіка слухала, затамувавши подих.

Концерт фортепіанної музики, присвячений 215-річчю від дня народження Фридерика Шопена, став справжнім святом для всіх поціновувачів класичної музики.

Про виконавця, композитора та його твори цікаво розповіла ведуча Юлія Дар’їна.

Читайте також: «Єрусалим – це серце планети»: у Запоріжжі відкрилась виставка відомої художниці (фото)

Як зазначили у філармонії, талановитий український піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Гліб Адлуцький продемонстрував неперевершену майстерність виконання вальсів відомого композитора.

«Виступ музиканта був водночас ніжним та емоційно насиченим, він переніс слухачів у світ лірики, глибоких переживань та феєричних моментів, які лише геній міг передати через звучання одного рояля.

Концерт став емоційною подорожжю для кожного слухача. Елегантні вальси митця виконані з такою віртуозністю, що залишили незабутнє враження, відкривши нові грані великого композитора. Дійсно, кожен, хто любить вишукану музику, отримав духовну насолоду від концерту», — зазначили у філармонії.

Публіка не хотіла відпускати піаніста зі сцени, любителі класичної музики дякували Глібу оваціями, він у відповідь прикладав руку до серця на знак подяки слухачам. А потім сів за рояль і зіграв ще один твір — на “біс”.

Гліб Адлуцький подякував колективу філармонії на чолі із заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою за гостинність і теплий прийом та висловив слова підтримки і сподівання на подальшу співпрацю.

А пізніше на своїй фейсбук-сторінці музикант написав: ”Яке диво – музика Шопена! Кожен концерт виходить зовсім іншим, ніж попередній, і ти лише слідуєш за музикою. Куда вона тебе веде..? У якісь інші вимірі, знов й знов…

Сьогодні було справжнє свято: чудова й чутлива публіка, прекрасна зала філармонії. Дякую усім, хто був причетний до організації концерту. До нових зустрічей!»

Враження від концерту

Олена Кочерга, артистка академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії:

«Сьогодні відбулася приємна несподіванка – було так багато слухачів, що концерт «Шопен. Вальси» перемістили з камерної зали до великої зали філармонії. Затишне освітлення, рояль, вишукана музика, ммм… Як цього не вистачає у повсякденності прифронтового міста, Запоріжжя! Завдячуючи піанисту Глібу Адлуцькому відбулася справжня телепортація з міста з постійними обстрілами, тривогами, руйнуваннями — до іншого всесвіту – всесвіту вишуканих вражень, витончених емоцій, відтінків почуттів, до всесвіту, з іншим відчуттям реальності.

Цей концерт тривав лише трішечки більше ніж годину – але відбулося справжнє диво. Я бачила обличчя слухачів, які входили до концертної зали. А виходили з концертної зали вже зовсім інші люди, з іншим виразом обличчя!

Мій особистий центр Запоріжжя, філармонія, була пошкоджена тиждень тому. Був пошкоджений квартал поруч з філармонією, досі осипається скло з пошкоджених будівель, і, нажаль, це не найбільший жах того, що відбувається. Існує багато більш жахливих обстрілів з багатьма загиблими та травмованими людьми… Тому так важливо отримати відпустку від цього жахіття хоча б на годину.

Найщиріша вдячність Глібу Адлуцькому та Запорізькій обласній філармонії за неперевершені враження«.

Олена Морозова, поціновувачка класичної музики:

«На сцені лише рояль, музикант і канделябр. Камерність оздоблення та вогонь свічок додали інтимності та відчуття легкої меланхолії. Витонченість і романтизм.

Піаніст ніжно торкнувся клавіш і залою закружляли вальси, захоплюючи присутніх в полон звуків, пасажів та музикальних нюансів. В моїй уяві — вальсуючі пари, їхні подихи, погляди, торкання… Магія вечора відбулась.

Фридерік Шопен звучав (о! як звучав) у виконанні лауреата міжнародних конкурсів, викладача Дніпровської консерваторії Гліба Адлуцького, філігранна гра якого передала глядачам настрої композитора, в яких сум перетинався з ніжністю, ностальгією за Батьківщиною, яку Фридерік вимушений був надовго покинути, але любов до неї закарбував у своїй творчості навіки.

Багатогранність та унікальність Шопена – його твори, де кожна нота наповнена життям від юнацького романтизму до зрілих переживань і любові.

Вальси — перлини його творчості — в них біль та ніжність, грація та душевна гармонія від мінорної глибини до мажорної радості.

Музика Шопена знайома усім і кожен вальс публіка зустрічала емоційними сплесками радісного впізнавання та нескінченними аплодисментами.

Дякуємо керівнику нашої прифронтової філармонії Ірині Конаревій за ще один чудовий вечір! За можливість надихнутись мистецтвом світового рівня у віртуозному виконанні маестро Гліба Адлуцького!

Наталія Стіна, редакторка газети “Червоний промінь”:

«Вечір фортепіанної музики у Запорізька обласна філармонія подарував магію вальсів Шопена! Його музика унікальна, це ніби розповідь про людську душу, її переживання, надії та мрії. Витончені мелодії викликали широкий спектр емоцій: від мінорної глибини до мажорної радості та світлого піднесення.

Серед них — знаменитий Вальс до-дієз мінор огортав легким серпанком мрійливості, грайливий «Вальс-метелик» випромінював щастя та радість. У незабутній музичній атмосфері ми черпали натхнення з вічної спадщини композитора романтизму.

Яскрава творчість Шопена нелегка у виконанні, але неперевершена майстерність, талант лауреата міжнародних конкурсів, піаніста з Дніпра Гліба Адлуцького відчувалася в кожному русі, у кожному дотику до клавіш.

Виступ музиканта був сповненим самобутності та поетичної одухотворенності. Ніби побували в іншій фантастичній реальності, де лише гармонія, немає війни, руйнувань, смертей. Це просто бальзам для наших зранених сердець…

Щиро дякуємо за такий подарунок нашому гостю-музиканту, рідній прифронтовій філармонії на чолі із заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою. Низький уклін Силам Оборони, що тримаєте небо над нами!»

Раніше ми писали, що внаслідок атаки дронів пошкоджень зазнала будівля обласної філармонії.

Фото: Запорізька обласна філармонія

Джерело

Новости Запорожья