На підприємствах Метінвесту діє програма реінтеграції ветеранів, адже більше тисячі робітників компанії вже повернулися з фронту на виробництво
Газівник коксових печей Запоріжкоксу Микола Бобаль до лав Збройних сил України долучився у березні 2022 року.
«На початку нас, як не досвідчених, відправили в район Мар’їнки – там ми набралися досвіду, добре згуртувалися. Далі були дуже «гарячі» напрямки та важкі бої – Бахмут, Авдіївка», — говорить Микола Бобаль.
Читайте також: У запорізькій багатоповерхівці встановили підйомник для ветерана, який втратив ноги на війні (фото, відео)
Чоловік неохоче згадує, що йому довелося пережити. Розказує тільки про своїх побратимів.
«Побратими в нашій бригаді були відмінні – надійні, товариські, відповідальні. Чи було нам страшно? Звісно, було. Але попри це, не було якоїсь паніки, адже могли покластися одне на одного, відчували надійне плече поряд.
Були випадки, коли треба було евакуювати поранених з передової, але під час обстрілу цього робити не можна. Але ми йшли на цей ризик та витягали своїх, навіть попри небезпеку для нас», — згадує ветеран війни.
В часи небезпеки на фронті Микола Бобаль завжди найбільше хвилювався за своїх рідних.
«Найбільший страх, що я відчував перед боєм був не за себе – а за родину. Якщо щось станеться зі мною, як це повідомлять батькам, жінці, як вони це переживуть. Переоцінка життя відбулася кардинальна», — ділиться захисник.
З війська Микола Бобаль звільнився за сімейними обставинами у грудні 2023 року. Зізнається, були різні думки про майбутнє.
«По поверненню з війська замислювалася навіть змінити професію. Але варто було тільки дійти до прохідної, все встало на свої місця. Відчув себе, як-то кажуть, знову «серед своїх». Колектив влаштував теплий прийом, всі були раді моєму поверненню, підтримували, допомагали.
І зараз я не шкодую про цей вибір: робота цікава, інтелектуальна, колектив гарний. Я не знаю, що ще треба для нормальної роботи – ну хіба що, щоб війна закінчилась і всі побратими повернулися додому», — говорить Микола.
Наразі у Збройних силах України служить 118 робітників Запоріжкоксу. Тринадцять захисників після звільнення зі служби повернулися працювати на рідне підприємство у статусі ветерана війни.
Для ветеранів на Запоріжкоксі та інших підприємствах Метінвесту діє програма реінтеграції, яка передбачає різнобічну підтримку мобілізованих співробітників під час несення служби та після демобілізації Компанія допомагає в реабілітації та лікуванні, перенавчає та адаптує на робочому місці.
Нагадаємо, нещодавно в Запорожжі за участі Міністерства у справах ветеранів України, міської ради та за фінансової підтримки компанії Метінвест створено ветеранський простір «Ветеран ПРО. Запоріжжя».
Для захисників та захисниць, їхніх родин і сімей полеглих героїв працюють фахівці ЦНАП, Пенсійного фонду, Центру зайнятості, кваліфікованими спеціалістами надається психологічна та правова підтримка тощо.
Раніше ми писали, що у Запоріжжі продовжили унікальний проєкт з реабілітації військових та ветеранів «Вільні хвилі»