Поряд з Запорізькою атомною електростанцією в тимчасово окупованому Енергодарі сталась велика пожежа
У вихідні в районі ЗАЕС було помітно багато диму. Енергодар, Мелітополь та взагалі майже вся окупована частина Запорізької області були без світла. Про це 19 липня повідомили в телеграм-каналі руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України «Жовта стрічка» та написали:
«Щось відбувається на ЗАЕС».
Читайте також: «Воюю, щоб повернутися в Енергодар» — історія атомника, що став командиром дронового взводу (фото)
Як виявилось, задимлення в районі ЗАЕС пов’язане з лісовою пожежею. У телеграм-каналі «Центр національного спротиву» розповіли:
«Біля тимчасово окупованого Енергодара горить ліс — пожежа загрожує Запорізькій АЕС.
Через дефіцит кадрів гауляйтери змушені залучати додаткові сили МНС з інших регіонів. Росіяни не здатні швидко ліквідувати займання, що свідчить про їхню неспроможність налагодити життєдіяльність регіону».
Про ситуацію детально розповіли в АТ «НАЕК «Енергоатом», де повідомили, що за інформацією Міжнародного агентства з атомної енергії, зафіксоване нещодавнє задимлення в районі ЗАЕС було спричинене лісовою пожежею на безпечній відстані від промислового майданчика.
На сьогодні безпосередньої загрози ядерній безпеці ЗАЕС немає. Проте ситуація залишається потенційно небезпечною, адже атомна електростанція перебуває під контролем росіян, які систематично порушують вимоги ядерної, радіаційної та пожежної безпеки.
«Створення пожежонебезпечних умов поблизу найбільшої атомної електростанції Європи — ще одне свідчення безвідповідального ставлення окупантів до критично важливого об’єкта. російська халатність несе у собі постійну загрозу катастрофи, наслідки якої можуть вийти далеко за межі України», – зазначив керівник Енергоатома Петро Котін.
Нагадаємо, що 4 березня 2022 року територію ЗАЕС та місто-супутник атомної електростанції – Енергодар почали повністю контролювати росіяни. З моменту захоплення територія ЗАЕС почала використовуватися як гарнізон, де розміщені військові, важка техніка та боєприпаси.
В Енергоатомі постійно наголошують, що міжнародна спільнота разом з Україною мають докласти ще більше зусиль, аби зупинити ядерний шантаж Росії. Запорізька АЕС має бути якнайшвидше демілітаризована та повернена під повний контроль України та її законного оператора – АТ «НАЕК «Енергоатом». Лише це гарантує стабільну й безпечну роботу станції та спокій для всього європейського регіону.
Ми писали, що знадобиться десять років, щоб відновити ЗАЕС після деокупації – експертна думка.
Фото: Енергоатом, ЦНС