Тимчасові обмеження консульських послуг чоловікам за кордоном: що про це думають жителі Запоріжжя

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Запоріжжя, “Фонтан життя”. Фото: Суспільне Запоріжжя

23 квітня українські консульства повідомили про тимчасове призупинення консульських дій щодо громадян України призовного віку. У МЗС наголосили, що це тимчасово, зміни діятимуть до набуття чинності нового закону про мобілізацію.

Кореспонденти Суспільного поцікавились у запоріжців, як вони ставляться до обмежень.

Ірина Асєєва. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У мене подвійне ставлення до цього питання: з одного боку, не тільки захисники та захисниці мають захищати країну, бо на нас напав ворог дуже сильний і великий. А з іншого — ми ж демократична держава, боремося за нашу демократію, а виходить, що демократична держава, а демократії немає, бо ті, хто за кордоном, вони не хочуть сюди повертатися і не хочуть захищати, але це їх право теж".

Валерій. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Звісно, ні. Люди виїхали, а тепер вони їх хочуть загнати назад".

Світлана Хубченко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Двояко, напевно. З одного боку, потрібно підтримувати військових, бо в нас вже воювати немає кому. А з іншого — хоча б ті, що виїхали, залишаються живими. Тільки ті, хто виїхали, вони, мабуть, додому не повернуться, або якась частина не повернеться".

Валентина Зарємба. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Я вважаю, що це не дуже правильно: чоловіки, які працювали там завжди, виїхали до війни, повинні надалі обслуговуватися, як і обслуговувалися. Ті, що під час війни виїхали, може, їм якось обмежити".

Ксенія Горбачова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Так, я підтримую це, щоб повернути чоловіків, які можуть захистити нашу країну. Можу так сказати: українці не повинні думати, що “моя хата с краю, коли буде добре, я повернуся додому”. Ні, я думаю, що потрібно допомагати, приїхати та робити щось".

Анастасія Артемонова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У мене змішані почуття: я і підтримую, і не підтримую. Наприклад, якщо людина виїхала до війни працювати, облаштувалася, має сім’ю і їй кажуть, що треба повертатися. А з іншого боку, всі чоловіки рівні, українці повинні захищати свою державу".

Марія Шепталова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Мені здається, що вже занадто багато обмежень для нашого народу, бо залишається все менше і менше чоловіків в Україні, котрі могли б забезпечувати свої родини, працювати. Також існують люди, які виїхали ще до початку повномасштабної війни, вони також хотіли б зберегти свою родину, спокійно жити, працювати. Можливо, таке їхнє рішення не повертатися на Україну, але у кожного своє".

Новости Запорожья