У Запоріжжі переважна кількість ночей у липні були тропічними
Липень цього року відзначився надзвичайно тривалою спекотною і сухою погодою та став найтеплішим за увесь період спостережень. Про це повідомили на сторінці у фейсбуці Запорізького обласного центру з гідрометеорології.
Читайте також: Завжди зі світлом — мешканці запорізької багатоповерхівки встановили на даху будинку сонячні панелі (фото)
Довготривала виснажлива спека була обумовлена дією блокуючого антициклону над Європою. На висотах встановились південні та південно-західні повітряні потоки, з якими на територію України надходили тропічні повітряні маси.
Середня місячна температура повітря була на 4,0° вище за кліматичну норму і дорівнювала 27,5° тепла, що перевищило історичний показник 2001 року на 0,9°.
У липні було встановлено 10 температурних рекордів.
18 липня з середньою добовою температурою повітря 32,1° стало найтеплішою добою в історії метеорологічних спостережень у місті Запоріжжя.
Протягом 27 днів у липні максимальна температура повітря перевищувала відмітку +30°, в найспекотніший період 15-18 липня її значення досягали відмітки +38+39°.
Переважна кількість ночей у липні були тропічними, коли мінімальна температура повітря не знижувалась нижче 20°. У найспекотніший період 15-18 липня її значення нижче 24-26° тепла не відмічались.
Загальна кількість опадів за місяць становила 27,6 мм (53% від місячної норми), з яких 25,5 мм випало вдень 5 липня за 1 годину 20 хвилин.
Читайте також: Трава та дерева знижують температуру в місті — дослідження запорізьких фахівців
Максимальна швидкість вітру у липні досягала 13 м/с.
Нагадаємо, що суха спекотлива погода сприяє масштабним пожежам на природі. Ми писали, що через велику кількість пожеж на Хортиці рятувальники організували на острові додатковий пост.
Також ми писали, що у ГУ ДСНС України у Запорізькій області оголосили конкурс на імена для врятованих під час пожежі на Хортиці козуль — запоріжці пропонують креативні варіанти.
Рятувальники закликають людей бути вкрай обережними під час відвідування лісів, парків, берегів річок, адже багаття, залишене без нагляду, може спричинити велику біду. Не залишайте багаття, не кидайте недопалки й сірники, не паліть траву.
Та не забувайте брати для себе у спеку пляшечку води.