Велика кількість бізнесів перестала працювати у Запорізькому регіоні
Через повномасштабне вторгнення та наближеність до фронту за два роки приблизно 180 компаній пішли із Запоріжжя, Запорізької області. Про це голова Запорізької ОВА Іван Федоров розповів у інтерв’ю журналістам «Главкому».
Читайте також: Тисячі господарств залишились в окупації – Іван Федоров про втрату значної частини аграрної індустрії Запоріжжя
За його словами, це майже всі компанії-експортери з валютною виручкою. Залишилися у регіоні усі крупні заводи, в яких тут виробничі потужності. Однак область втратила торговельні компанії, виробників хліба та продуктів харчування, продавців металопродукції. Їх — досить багато, і всі вони сплачували сотні мільйонів гривень податків.
Зараз керівництво регіону намагається комунікувати з ними, аби повернути. Однак, все одно область має проблему з виведенням валюти з області. Через те, що ворог вніс Запорізьку область до своєї Конституції, сьогодні європейським, американським банкам не чітко зрозуміло, чи фірма знаходиться на окупованій території області, чи на неокупованій.
«Тому сьогодні ми проводимо масштабну роботу з міністерствами, відомствами, Нацбанком, Єврокомісією для того, щоб виробити розумний алгоритм дій. Бо зараз банк заморожує кошти, запитує безліч документів для того, щоби йому підтвердили, що дійсно компанія перебуває на неокупованій території нашої області. А для бізнесу швидкість – це гроші. Затягування з проходженням платежів спричинює збитки», — розповів Іван Федоров.
Як приклад очільник ЗОВА навів McDonald`s – наразі, за його словами, тривають перемовини, щоби вони повернулися до міста. Із Запоріжжя також вийшов «Ашан», у них не складалося з економікою.
Попри все у місті продовжують працювати великі промислові підприємства, сплачувати податки та поповнювати бюджети України усіх рівнів. Як ми писали раніше, «Запоріжсталь» та інші запорізькі підприємства Метінвесту в 2023 році перерахували до бюджету України понад 2,1 млрд гривень податків.