Запорізький фотохудожник відкрив виставку та зізнався, що дарує йому найяскравіші емоції
У Виставковій залі Запорізької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України або фотоклубі відкрились персональна виставка Ігоря Гірника «Барви життя». Запорізький фотохудожник презентував свою «персоналку» у власний день народження — 1 травня йому виповнилося 77 років. Приблизно стільки ж і фотографій на виставці. На презентації побувала журналістка zprz.city.
Читайте також: У Запорізькому обласному художньому музеї відкриють виставку рідкісного для нашого міста живопису — фото
Метр української фотографії, голова Запорізької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України Олег Бурбовський зазначив на відкритті:
«Прекрасна виставка! Ігор Гірник – людина різнобічна, як і його фотографії. Тут просто є такі родзинки! Сучасний погляд на фотографію чудово вирішений. Цікавий автор. А по роботі Ігор був пов’язаний з каскадом усіх гідроелектростанцій по Дніпру, достеменно знав кожну».
Це друга персональна виставка Ігоря Гірника. Але у групових виставках у фотоклубі постійно бере участь постійно. Попередня «персоналка», за його словами, була у 2015 році.
Тож, на цій виставці можна побачити роботи створені, в основному, за останні 10 років, хоча є й фото 1980-х. Темі — різні, зокрема, привертають увагу водойми. Світлини цікаво відображують роботу і захоплення автора — яхтинг і велоподорожі. На запитання, що найбільше любить фотографувати Ігор Гірник відповідає:
— Все до душі. І макро, і тваринний світ, і людський світ. Пейзажі обожнюю. Тріщина в полу сподобається — сфотографую. Тріщини в льоди — теж.
(Між іншим, фотографії тріщин льоду, підсічених сонцем, виглядають на виставці, як абстрактні картини — вони надруковані на полотні. — Ред.).
— Коли ви захопились фотографією?
— Творчою фотографією займаюсь з початку 1980-х. До цього були побутові, студентські, армійські фотографії. В армії я й навився цьому ремеслу, доводилось робити фотоконтроль для підрозділу, я служив в Криму.
— Що любите окрім фотографії?
— Найяскравіші враження мені дарують яхтинг та підводне плавання. Щоправда, підводні зйомки до виставки не увійшли. До того ж останніми роками такі зйомки не проводив, в нас зараз немає доступу до моря.
Люблю і плавати, і ходити, і пірнати. Я займався декількома видами спорту і добре пірнав. Взагалі, підводне плавання — один з найшикарніших видів спорту.
А ще в мене є власний саморобний катамаран, який дозволив мені походити по різних морях та ріках. Він компактний, розбірний. Завжди брав його у відпуску. А у відрядження часто брав велосипед.
— А де і ким ви працювали ?
— 35 років працював інженером у відділі моделювання і іспитів гідролабораторії «Запоріжгідросталь», побував на усіх ГЕС Дніпровського каскаду. Зараз на пенсії.
— Яка ГЕС вас найбільше вразила?
— Вони всі унікальні, однакових немає.
— А найкрасивіший, мабуть, Дніпрогес?
— Найкрасивіший — Дніпрогес. До речі, на виставці є світлина, на який я зняв проїжджу частину греблі Дніпрогесу з даху козлового крану, я там працював.
— Тобто, скористувались службовим становищем? — жартую.
— Так (сміється). Вилазив на балочку без страховки, дуже все тримав на контролі. Звичайно, страшнувато було. Висота до дороги там метрів 50, а до нижнього б’єфу і всі 80.
— А про що ви мрієте?
— Щоб закінчилась війна. І відкриється Дніпро, щоб вийшли яхти на воду. Щоб сходити в Одесу, до нашого Криму та далі.
…Портрет Ігоря Гірника, представлений на виставці, написав запорізький художник Олександр Глухов.
Виставка «Фарби життя» Ігоря Гірника працюватиме у фотоклубі до середини травня.
Фотоклуб (просп. Соборний, 159 — на фото вище, зупинка «Вулиця Миру») відкритий для відвідувань з 10.00 до 17.00, вихідні — субота, неділя, понеділок.
Відкриті двері на фото — вхід у фотоклуб. Тож, прогулюючись по проспекту Соборному не соромтесь зайти туди!
Вхід на виставки безкоштовний.
Ми писали, як цікаво провести перші травневі дні у Запоріжжі — афіша культурних подій.
Фото автора