Скарби скіфської жриці — науковці показали унікальні золоті прикраси, знайдені у Запорізькій області

Скарби скіфської жриці - науковці показали унікальні золоті прикраси, знайдені у Запорізькій області

Скарби кургану поблизу Великої Знам’янки відкрили таємниці життя скіф’янки-жриці

У кургані поблизу села Велика Знам’янка, Запорізька область, археологи виявили унікальні ювелірні вироби скіфської епохи – сережки із зображенням богині. Знахідка датується 350–325 роками до н.е. Про цей артефакт розповіли на сторінці Національного музею історії України у фейсбук.

Читайте також: Замість кінотеатру відкрили церкву — історія створення собору, який постраждав від ворожого обстрілу Запоріжжя

Розкопки проводила експедиція Інституту археології АН України у 1982 році під керівництвом Юрія Рассамакіна та Віталія Отрощенка. Сережки, разом із іншими артефактами, зберігаються у колекції Скарбниці музею.

За інформацією дослідників, сережки належали молодій скіф’янці віком 20–23 роки. У похованні також виявили золоту гривну, намисто з непрозорого скла, а також зброю – стріли та спис. Крім того, поруч із жінкою були останки служниці, що супроводжувала її у потойбічний світ.

На думку вчених, молода жінка могла бути жрицею богині Аргімпаси, яка вважалася покровителькою царських скіфів і символом любові та родючості.

Ювелірні вироби вражають своєю майстерністю. Сережки мають підвіску, виготовлену з двох пластин, між якими закріплено дротяну дужку. На лицьовій стороні зображено богиню, що сидить на троні, прикрашеному символами родючості – сфінксами та баранами.

Ця знахідка є не лише цінним свідченням розвиненого ювелірного мистецтва скіфів, але й допомагає краще зрозуміти їхню культуру та релігійні вірування.

Раніше ми писали, як на Запоріжжі окопами та бліндажами окупанти знищили археологічну пам’ятку.

Джерело

Новости Запорожья