За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Окупанти на тимчасово захопленій ЗАЕС. Фото: Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images
Експерти Міжнародного агенства з атомної енергетики (МАГАТЕ), які перебувають на тимчасово захопленій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) продовжують повідомляти про вибухи та інші ознаки військової діяльності неподалік від станції.
"Те, що колись здавалося неймовірним – військові дії поблизу атомної станції – стало щоденною реальністю. Ситуація не покращується…", — заявив очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі та вкотре закликав дотримуватися п’яти принципів безпеки.
Про це йдеться у в пресрелізі від 15 березня на сайті агенції.
Як зазначали фахівці МАГАТЕ:
"Протягом останнього тижня вони щодня чули вибухи на різних відстанях від об’єкта, включаючи вибухи поблизу вранці та ввечері 8 березня, а також знову вранці та пізно ввечері наступного дня. У середу команда почула близько 13 артилерійських снарядів".
У звіті повідомляється, що експертам МАГАТЕ повідомили про атаку безпілотника в районі поза периметром майданчика ЗАЕС, що сталася 12 березня о 18:00. Внаслідок атаки загиблих та поранених немає. Зазначається, що фахівців агенції повідомили тільки о 13:00 наступного дня (13 березня — ред.).
"Експерти МАГАТЕ одразу вийшли на місце заявленого удару, приблизно за 550 метрів від периметра майданчика та помітили неглибоку порожнину в землі діаметром приблизно 70 см, розташовану безпосередньо за бетонною стіною, що оточує склад дизельного пального за межами майданчика, приблизно в 100 метрах від резервуарів для зберігання дизельного пального. Команда також спостерігала частково згорілу фольгу/пластик у цьому районі", — йдеться у звіті агенції.
Команда МАГАТЕ зазначила, що удар не завдав шкоди жодним спорудам та складу, що знаходиться приблизно за 40 метрів від місця падіння, і не вплинув на ядерну безпеку.
На основі наявних доказів і візуальних спостережень МАГАТЕ не може підтвердити, чи є місця пошкодження наслідком атаки безпілотника або іншого типу снаряда.
Також у звіті МАГАТЕ зазначається, що цього тижня успішно відбулася чергова планова ротація.
У пресрелізі також зазначили, що 14 березня після 18:00 Запорізьку АЕС під'єднали до другої лінії живлення, що була втрачена 20 лютого.