Щоб розмова не тригерила – у Запоріжжі обговорили, як спілкуватись з ветеранами

Щоб розмова не тригерила – у Запоріжжі обговорили, як спілкуватись з ветеранами

На черговій зустрічі у межах проєкту «Спілкуй. Ветеран» обговорювали, як зробити комфортнішим повернення військових до цивільного суспільства

Як подолати бар’єри та тригери у спілкуванні з ветеранами війни — ця важлива тема стала ключовою на черговій зустрічі, яка відбулась у Запоріжжі у межах проєкту «Спілкуй. Ветеран». 

Читайте також: Це було дуже ризиковано – як запорізькому металургу і військовому вдалося розблокувати важливий шлях на Покровському напрямку

Зазначимо, що дискусійні платформи, в межах яких обговорюються важливі для захисників питання, проходять в межах проєкту раз на місяць. Ці питання стосуються юридичної, медичної допомоги, психологічної, пільг та інших важливих соціальних аспектів, де захисники потребують уваги та підтримки.

Регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Сергій Дружинін підкреслив, що цей захід спрямований на побудову діалогу між суспільством і ветеранами, які є невід’ємною частиною суспільства.


«Суспільство має бути готовим до того, щоб розуміти ветеранів. І цей захід направлений на те, щоб підняти питання, які можуть викликати певний резонанс в думках людей. Щоб ветерани, як перші особи, відповіли на питання, які турбують суспільство», — зазначив Сергій Дружинін.

На зустрічі були ветерани війни, психологи та студенти запорізьких вишів.

Один з ветеранів, який прийшов на зустріч — Микола Ткаченко. Він добровольцем став на захист у перші дні повномасштабного вторгнення. До мобілізації працював на Запоріжсталі. А з фронту повернувся у рідний колектив. Розказує, які питання від цивільних інколи дратують його та його побратимів.

«Найбезглуздіше питання, яке я чув: «Чи вбивав ти людину?». Відповідь дуже банальна — людину я не вбивав. Люди — це ті, хто знаходиться за моїми плечима або поряд зі мною. Це ті, кого я захищав. А вбивав я ворога».

Завдяки відвертій дискусії її учасники почули, що тригерить ветеранів і як суспільство може допомогти героям адаптуватися у цивільному житті.


«Це вкрай необхідна робота, яку потрібно проводити практично щодня для того, щоб саме молодь зрушувала величезну кількість цих питань і долучалась відповідно до свого фаху. Юристи будуть допомагати вирішувати юридичні питання, психологи — психологічні і так, відповідно, по всіх напрямках», — вважає голова Ради ветеранів Запоріжжя Михайло Пирог.

Зазначимо, що проєкт «Спілкуй. Ветеран» стартував влітку минулого року в Запоріжжі та Кривому Розі. У нашому місті він започаткований і реалізується громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій» за фінансової підтримки компанії Метінвест та комбінату «Запоріжсталь» у співпраці з Запорізькою міською радою. Проєкт створений як майданчик для дослідження запитів ветеранів та надання всебічної допомоги у вирішенні питань.

Ми писали, що понад 300 ветеранів війни після демобілізації повернулися до роботи на Запоріжсталь та інші запорізькі підприємства Групи Метінвест.

Джерело

Новости Запорожья