За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Денис Довгаль, засновник БФ «Довгаль». Фото: особистий архів Дениса Довгаля"Зараз люди допомагають тільки тим, кого знають, якщо раніше кидали просто усім підряд, то зараз усе змінилося. Люди кидають по декілька разів по гривні 50, гривні 20 і це дуже багато таких людей, тобто людина віддає останнє, що у нього є, щоб хлопцям щось досталось і це дуже торгає".
Через два місяці після початку вторгення волонтери фонду почали робити перші збори на автівку:
"На автівку ми назбирали за місяць, це був мікроавтобус, ми його ще покрасили, ми його ще відремонтували, тобто за місяць був такий великий збір. Зараз якщо порівняти, збори уповільнилися, бо треба чекати буває і два, і три місяці, щоб назбирати на щось, дуже важко вони йду.
Автівка, на яку назбирали волонтери. Фото: особистий архів Дениса Довгаля
Нині аби мотивувати людей донатити, доводиться влаштовувати ярмарки, каже Денис Довгаль:
"Ми робимо ярмарки, як було в нас в Кушугумській громаді, ми на день дітей, на площі влаштували свято, виступали колективи різноманітні, також були чемпіони Європи. Ми купили декілька призів, великих призів і робили лотерею і потім це все розіграли і ці кошти витратили на ЗСУ на турнікети".
Денис Довгаль каже, це пов’язано з тим, що люди втомилися, а довіра до благодійних організацій — впала. Аби заохотити їх, волонтер робить відеозвіти з тим, як купує та доставляє допомогу, щоб люди побачили куди йдуть їхні кошти:
Денис Довгаль з військовими. Фото: особистий архів Дениса Довгаля"Доводиться вигадувати якісь нові фішки, щоб людей привернути до себе, ми вже запрошували і актора, щоб він приїхав і ми разом з ним назбирати щось хлопцям. Тоді назбирали 67 тисяч гривень. Робили ярмарок, купили декілька призів, великих призів і робили лотерею і потім це все розіграли і ці кошти витратили на ЗСУ на турнікети".
ГО "Добробат"
Волонтер громадської організації “Добробат” Микола Гриппа каже, щомісяця стабільно збирають близько 25 тисяч гривень. Розповідає, у їхній спільноті є з півсотні людей, які донатять постійно:
Микола Гриппа, волонтер громадської організації “Добробат”. Фото: Суспільне Запоріжжя"У нашій групі — прохаєш — донатять відразу. Ось попрохали дівчата на сітку, потрібна основа сітки, за вечір 3000 накидали, буквально за півтори години. У нас група стабільна, у нас є хлопчина один, я його особисто не знаю, він кожного місяця донатить по 10 тисяч гривень".
Гравіровані гільзи. Фото: особистий архів Миколи Гриппи
Також, аби збирати більше донатів Микола Гриппа продає гравіровані гільзи. Каже, їх з передової надсилають військові, потім вдома шліфує та полірує і віддає гравіювати:
Гравіровані гільзи. Фото: особистий архів Миколи Гриппи"Хлопці привозять гільзи, поліруємо їх, гравіюємо і потім виставляємо на олх, коли продаємо, коли дівчата наші беруть і відправляють за кордон. На ці кошти купуємо тканину, дівчата шиють ноші, плитоноски, рпс, зброси все шиють. Купуємо інструменти хлопцям, багато зараз інструменту прохають".
БФ "UA FREE"
Раніше за три місяці збирали на три автівки, нині ж не вдається і на одну, каже директор фонду Пилип Ваганов. Розповідає, донати від людей впали у пʼять разів у порівнянні з початком вторгнення:
Пилип Ваганов, директор фонду «UA FREE». Фото: Суспільне Запоріжжя"По-перше, люди втомилися, по-друге: просто закінчилися гроші, а третє: люди просто починають жити своїм життям і поки до них не прилітає, вони не думають, що війна тут поруч. Насамперед на зараз, коли ти хочеш отримати якийсь донат, вже не просто треба щось просити, треба щось давати".
Розписані снаряди. Фото: Facebook/БФ «UA FREE»
Задля цього почали влаштовувати благодійні аукціони півтора роки тому, каже Пилип Ваганов. На торги виставляють розписані снаряди, прапори та інші патріотичні подарунки, а інколи — й побутову техніку. Деякі речі роблять самостійно, інші отримують від митців, або містян:
Допомога військовим від БФ «UA FREE». Фото: Facebook/БФ «UA FREE»"Аукціони десь рік тому могли збирати 35-40 тисяч, а зараз аукціони до 20, навіть менше. Звісно хотілося, щоб люди донатили самі, але ми всі розуміємо, що потрібно робити ще щось, наприклад давати людям емоцію, для того, щоб вони хотіли цю емоцію придбати", — розповідає Пилип Ваганов.
Допомога військовим від БФ «UA FREE». Фото: Facebook/БФ «UA FREE»