Шлях світла — запорізькі освітяни та психологи опанували унікальну методику психологічної підтримки дітей

Шлях світла — запорізькі освітяни та психологи опанували унікальну методику психологічної підтримки дітей

Ще на початку березня 2025 року в Запоріжжі стартувала третя хвиля навчання у межах міжнародного проєкту «Хібукі Терапія»

39 освітян та представників громадського сектору протягом місяця опановували унікальну методику та навчилися за допомогою терапевтичної іграшки — собаки-обіймаки — працювати з дітьми та покращувати їхній емоційний стан.

Курс з восьми занять для запоріжців проводила особисто авторка методу та керівниця міжнародного проєкту «Хібукі Терапія» Дафна Шарон-Максімов.

Психологи та вихователі також закріпили теорію практикою. Вони провели понад 300 занять у 23 закладах дошкільної та шкільної освіти, залучивши понад 250 дітей віком від 4-х до 10-ти років з родин ВПО, ветеранів війни та діючих військовослужбовців. Після теоретичної та практичної частини навчання всі психологи та вихователі отримали сертифікати про завершення курсу.

«Нехай сертифікати, які ви отримаєте, стануть не просто документом, а символом вашої місії. Дякую, що обрали шлях світла. І нехай кожна дитина, якій ви допомогли, пронесе через роки вашу доброту, як запоруку того, що війна ніколи не повториться», — звернулася до учасників курсу Дафна Шарон-Максімов.

Одна з тих, хто пройшов навчання — психологиня ГО «Молодь без бар’єрів» Катерина Прохорова. Вона каже, що давно хотіла пройти навчання на хібукі-терапевтку, проте їй пощастило потрапити тільки в третю хвилю навчання.

«Навчання проходило дуже класно, цікаво. Викладачі розповідали нам про всі тонкощі роботи саме хібукі-терапії. Напевно, найскладніше було зрозуміти, яких дітей в першу чергу взяти. Справа в тому, що діти дуже багато переживають емоцій, пов’язаних з травмою війни і хібукі — це один з таких крутих і потужних інструментів, які допомагають дітям говорити про емоції, свої стани і обійми дійсно допомагають», — поділилася Катерина Прохорова.

Довгоочікуваний сертифікат про завершення навчання на хібукі-терапевтку отримала і педагогиня Запорізької гімназії №80 Дар’я Безкибальна.

«Я неодноразово реєструвалася на навчання, намагалася пройти відбір, і не з першого разу, але в мене це вийшло. Дуже велика потреба у таких спеціалістах і охочих навчитися теж багато. Вважаю, що хібукі — це дуже необхідна зараз терапія, яка потрібна діткам.

В мене були учні 1-2 класу, це вікова категорія 6-7 років, група була у складі 7 дітей. Це діти, у яких батьки військовослужбовці, це діти ВПО і діти, які потребують допомоги», — поділилася Дар’я Безкибальна.

Хібукі-терапія — це унікальний підхід для надання емоційної підтримки дітям через іграшку- песика. Ця методика давно довела свою ефективність, значно покращуючи психоемоційний стан дітей в Україні та Запоріжжі зокрема.

«Я вважаю, що психологічної підтримки у Запоріжжі потребують всі діти. Цей проєкт у нас дуже активно розвивається, все більше і більше вчителів хочуть брати участь у навчанні, бо бачать, який результат це дає, і самі подають заявки. В останній наш набір ми прийняли 40 людей, а отримали понад 100 заявок», — розповіла координаторка проєкту «Хібукі Терапія» у Запоріжжі Марина Луценко.

Проєкт «Хібукі Терапія» реалізовує громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій» за фінансової підтримки Групи Метінвест та Запоріжсталі у співпраці з Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.

«Я вдячна кожному, хто долучився до цього проєкту. Компанія Метінвест, Запоріжсталь, «Запоріжжя. Платформа спільних» дій завжди підтримувала і підтримуватиме такі ініціативи. Ми обожнюємо проект «Хібукі Терапія», бо це майбутнє наших дітей та майбутнє нашої країни», — поділилася керівниця напрямку Департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест Ірайсат Магомедалієва.

Зазначимо, що наприкінці навчання запорізькі педагоги та психологи отримали своїх песиків Хібукі, з допомогою яких вони надалі працюватимуть з малечею. Наразі у запорізьких школах та дитячих гуртках методика активно впроваджується у вигляді як індивідуальних зустрічей з психологом, так і групових занять.

Джерело

Новости Запорожья